Pół tysiąca ozdrowieńców w kujawsko-pomorskim! Statystyki koronawirusa w województwie

2020-06-06 20:55 Marta Łazarska
Pół tysiąca ozdrowieńców w kujawsko-pomorskim! Statystyki koronawirusa w województwie
Autor: pixabay.com Pół tysiąca ozdrowieńców w kujawsko-pomorskim! Statystyki koronawirusa w województwie

Dobre wiadomości dla mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego. Półmetek weekendu bez nowych przypadków koronawirusa. Przybywa nam ozdrowieńców. Ta liczba sięga już 500 osób. Sprawdźcie aktualne statystyki poniżej.

Ogólnopolski bilans koronawirusa może niepokoić. Tylko dziś przybyło 576 przypadków zakażeń potwierdzonych przez Ministerstwo Zdrowia, kolejne 16 osób zmarło. To największa liczba odnotowana podczas walki z COVID-19. W całej Polsce mamy 25 669 zarażonych, liczba zgonów to już 1 134 osoby. Walkę z koronawirusem w naszym kraju pokonało 12 014 pacjentów.

Statystyki koronawirusa w województwie kujawsko-pomorskim

Według najnowszych informacji przekazanych przez służby Wojewody Kujawsko-Pomorskiego - na ten moment w regionie mamy 601 osób zarażonych, zmarło 47. Od początku weekendu nie przybyło nowych przypadków. Do statystyk dochodzą nowi ozdrowieńcy. To kolejnych 4 pacjentów, łącznie jest ich już 500 osób. Cały czas w kwarantannie pozostaje 1254 mieszkańców województwa. Codziennie w kujawsko-pomorskim robi się około tysiąca testów. Od początku epidemii zrobiono ich już 45 844.

Koronawirus w Toruniu - jak wyglądają statystyki dla miasta?

Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna poinformowała, że  w naszym mieście i powiecie toruńskim SARS-CoV-2 wykryto u 141 osób. Na ten moment, kwarantanną objęto 160 osób. Część z nich wybrała odizolowanie się w specjalnie do tego przygotowanych miejscach. W Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży w kwarantannie zbiorowej przebywa 16 osób. Walkę z koronawirusem wygrało już 114 mieszkańców Torunia i powiatu toruńskiego. W tym rejonie odnotowano także 17 zgonów

Robot, który może pomóc personelowi medycznemu