Pokazy i spotkania na żywo oraz online. EnergaCAMERIMAGE dołącza do festiwali "hybrydowych"

2020-09-28 19:21
Konferencja Camerimage 2019
Autor: M.Witt-Ratowska Konferencja Camerimage 2019

To, że Międzynarodowy Festiwal Filmowy EnergaCAMERIMAGE się odbędzie, było raczej pewne i wcześniej zapowiadane, a termin się nie zmienił. Natomiast organizatorzy poinformowali właśnie, jaki będzie charakter wydarzenia. Dla bezpieczeństwa - w formule hybrydowej.

To oznacza, że publiczność będzie mogła uczestniczyć w pokazach filmowych czy spotkaniach na miejscu, w salach kinowych oraz online, za pośrednictwem festiwalowej platformy. Przy okazji dodajmy, że kilka dni temu toruńska rada miasta jednogłośnie przytaknęła zakupowi projektora i platformy VoD na potrzeby Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage, które w tym roku jest współorganizatorem wraz z Fundacją Tumult.

Za pośrednictwem platformy online zaprosimy Was nie tylko na seanse wybranych filmów, etiud, pilotów seriali czy wideoklipów, ale też umożliwimy wirtualny spacer po Centrum Festiwalowym. Seminaria, konferencje prasowe, specjalistyczne panele dyskusyjne z twórcami będą również udostępnione w formule online. Festiwal EnergaCAMERIMAGE od zawsze był miejscem gorącej wymiany myśli technologicznej, dlatego także w tym roku postaraliśmy się o zebranie wiedzy o najnowszych dokonaniach w dziedzinie technik filmowych, tym razem w nowej, wirtualnej odsłonie EnergaCAMERIMAGE Market - czytamy w komunikacie.

Centrum wydarzeń będzie CKK Jordanki w Toruniu. Dodatkowe miejsca pokazów filmowych, dyskusji i spotkań to również Kino Centrum w CSW, siedziba Fundacji Tumult na Rynku Nowomiejskim oraz Cinema City przy Czerwonej Drodze. Uczestnicy festiwalu będą musieli się dostosować do reżimu sanitarnego. To przede wszystkim limit miejsc w kinach, obowiązek zasłaniania ust i nosa oraz zachowania dystansu społecznego. Program zostanie ogłoszony w połowie października, poznamy też listy filmów konkursowych oraz nazwiska laureatów nagród specjalnych. 28. edycja MFF EnergaCAMERIMAGE odbędzie się 14-21 XI w Toruniu.

Panorama Torunia - jeden z 7 cudów Polski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE