Po raz setny toruńscy rowerzyści pojadą masą krytyczną

2021-10-20 8:12
 Po raz setny toruńscy rowerzyści pojadą masą krytyczną
Autor: www.pixabay.com Zaprasza Rowerowy Toruń!

Będzie to wyjątkowy, bo setny masowy przejazd organizowany przez Stowarzyszenie Rowerowy Toruń! Tym razem cykliści pojadą prawie 15 kilometrową trasą ulicami Torunia, aby zakończyć przejazd pod pomnikiem Mikołaja Kopernika na Rynku Staromiejskim.

Pierwsza rowerowa Masa Krytyczna odbyła się w marcu, 14 lat temu. Przejazd odbył się pod hasłem: Toruń przyjazny dla rowerzystów, wzięło w nim udział około 70 osób. Przez te lata zmieniło się wszystko. Od liczby uczestników, aż po same trasy rowerowe. Jest ich zdecydowanie więcej. Standardem stały się asfaltowe drogi rowerowe i odpowiednie stojaki rowerowe.

Z okazji setnego przejazdu uczestnicy otrzymają mini-albumy pokazujące jak w ciągu piętnastu lat Toruń zmieniał się rowerowo. Do uczestników trafią także pamiątkowe odblaskowe naklejki oraz opaski. Nie zabraknie konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Setna Rowerowa Masa Krytyczna w sobotę. Start o godzinie 17:00 na Rynku Nowomiejskim. Więcej na stronie stowarzyszenia Rowerowy Toruń TUTAJ.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!