Piotr Wysocki spłonął we własnym domu

i

Autor: Mucha/facebook Piotr Wysocki spłonął we własnym domu

Tragedia

Piotr Wysocki zginął w pożarze domu. Znana jest już data pogrzebu aktora

2023-03-31 14:32

Kilka dni temu kraj obiegła bardzo przykra informacja. Znany aktor Piotr Wysoki zginął w pożarze swojego drewnianego domu we wsi w woj. lubelskim. Znamy już datę pogrzebu artysty oraz wstępne wyniki sekcji zwłok.

Do tragicznego pożaru doszło w niedzielę (26.03) miejscowości Trzciniec (pow. lubartowski). Jak podała policja, ze wstępnych ustaleń wynika, że znalezione zwłoki należały do 87-latka, który mieszkał sam w tym domu.

Jak donosi „Fakt”, prawdopodobną przyczyną pożaru było „zwarcie stojącej przy łóżku Wysockiego lampce”. To jednak będzie jeszcze badane przez specjalistów z zakresu pożarnictwa.

- Zaznaczam, że na szczegółowe informacje trzeba będzie poczekać kilka tygodni. Lekarze dziś ustalili, że ciało nie miało żadnych innych obrażeń poza pożarowymi. To te ostatnie spowodowały śmierć mężczyzny – podała „Faktowi” Agnieszka Kempka rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Znana jest także data pogrzebu aktora. Informację te podał syn Piotra Wysockiego.

Msza święta żałobna odbędzie się 4 kwietnia o godz. 14.00 w Archikatedrze Lubelskiej, a ceremonia złożenia do grobu rodzinnego będzie na drugi dzień o godz. 12.00 na cmentarzu św. Jerzego w Toruniu.  

Piotr Wysocki – gdzie grał?

Gabriela Figura, rzeczniczka Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie powiedziała PAP, że Piotr Wysocki związany był z Teatrem Osterwy od 1969 roku do 2001 roku, kiedy przeszedł na emeryturę.

- Nawet na emeryturze grywał w naszych spektaklach. Aktorzy wspominają, że potrafił z najmniejszej roli zrobić wspaniałe dzieło, jak chociażby w „Widnokręgu”, który był wystawiany na scenie Teatru Osterwy – podkreśliła rzeczniczka.

Wysocki zagrał także w filmach m.in. "Czterej Pancerni i Pies", "Kariera Nikodema Dyzmy", "Chopin. Pragnienie Miłości". Odznaczony został m.in. odznaką „Zasłużony Działacz Kultury”, honorową odznaką za zasługi dla Lublina, Srebrnym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Źródło: Piotr Wysocki zginął w pożarze domu. Znana jest już data pogrzebu aktora
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE