Pierwszy, wirtualny spacer po Domu Mikołaja Kopernika w Toruniu [AUDIO, FILM]

2020-09-24 14:49 Mariusz Luda
Dom Mikołaja Kopernika w Toruniu
Autor: Mariusz Luda Placówka zaprasza na pierwszy, wirtualny spacer!

To będzie pierwszy, wirtualny spacer po Domu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Transmisja na żywo z miejsca narodzin słynnego astronoma zostanie przeprowadzona w najbliższą sobotę, na stronie Muzeum Okręgowego na Facebooku.

Wirtualny spacer po Domu Mikołaja Kopernika umożliwia poznanie wyjątkowego miejsca na mapie kultury bez wychodzenia z domu. To ciekawy sposób na zdobycie lub poszerzenie wiedzy związanej z historią nauki i astronomii, historią miasta Torunia oraz oczywiście z postacią Mikołaja Kopernika.

Warto wziąć udział w tym premierowym, wirtualnym spacerze – przekonuje kierownik, Maciej Kłosiński. Jest tu bardzo dużo unikatowych eksponatów z czasów młodości Mikołaja Kopernika, ale i kilka specjalnie zaaranżowanych sal prezentujących postać i dorobek naukowy wielkiego astronoma. To także szansa dla tych, którzy Domu Mikołaja Kopernika dawno nie widzieli. Dwa lata temu placówka przeszła gruntowny remont, pojawiły się multimedia, a sam obiekt częściowo dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wirtualny spacer sprawi, że znikną wszystkie bariery – dodaje Michał Kłosiński.

To będzie pierwszy, wirtualny spacer po Domu Mikołaja Kopernika w Toruniu

Zwiedzający będzie miał okazję zaznajomić się z rozkładem pomieszczeń późnośredniowiecznego domu hanzeatyckiego. Dzięki możliwości swobodnego poruszania się po obiekcie, a także wnikania w treść na poziomie jaki preferuje sam widz, odwiedziny Domu Kopernika staną się jeszcze bardziej intrygujące. Wirtualne zwiedzanie umożliwi obcowanie z zabytkowymi eksponatami ukazanymi w różnych technikach.

Wirtualny spacer to szansa dla tych, którzy w Domu Mikołaja Kopernika dawno nie byli!

Ważnym elementem prezentacji jest osoba przewodnika, która towarzyszy zwiedzającym w wybranych salach muzeum. W pozostałych salach widz uzyska komentarz w formie lektora opowiadającego w tle. Prezentacja będzie miała również funkcję wirtualnych gogli, a tryb oglądania będzie można uruchomić w smartfonie. Czas zwiedzania zależy od użytkownika.

Premierowy spacer po Domu Mikołaja Kopernika zostanie zaprezentowany na żywo na stronie Muzeum Okręgowego na Facebooku, w najbliższą sobotę, 26 września o godz. 17:00.

Nowy blask domu Mikołaja Kopernika w Toruniu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.