Pierwsze Radysiaki z Torunia gotowe do adopcji, jednak niektóre wymagają sporo pracy [AUDIO]

2020-09-09 18:17
Pierwsze Radysiaki z Torunia gotowe do adopcji, jednak niektóre wymagają sporo pracy [AUDIO]
Autor: Marta Łazarska

W toruńskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt zaopiekowano się 24 psami, tzw. Radysiakami. To zwierzęta, które trafiły w bardzo ciężkim stanie do placówki, jednak pierwsze z nich już niebawem będzie można adoptować. Jak wygląda praca nad odzyskaniem zaufania czworonogów do człowieka?

To były trudne chwile dla podopiecznych schroniska w Radysach. Po głośnej sprawie fatalnych warunków, w których czworonogi były przetrzymywane, powoli wracają do siebie. 24 z nich trafiły do toruńskiego schroniska. Fundacja Najlepszy Przyjaciel, która pomaga przy nich przyznała wprost - dawno nie było tu tak zarobaczonych psów.

Na szczęście pobyt w toruńskim schronisku był wytchnieniem dla niektórych zwierząt. Dziewięć Radysiaków w najbliższych dniach będzie gotowa do adopcji. Kolejne czekają na to, by zaufać na nowo człowiekowi. Potrzebują także pomocy weterynaryjnej. Tu szczególnym przypadkiem jest pies Rychu, który wymagał zabiegu usunięcia guza nowotworowego. Dobra ręka na czworonogiem sprawiła, że jego futro odżyło, stał się dużo bardziej radosny.

Posłuchaj, co o Radysiakach opowiedziała nam Agnieszka Szarecka z Fundacji Najlepszy Przyjaciel

Jeżeli chcielibyście adoptować jednego z Radysiaków lub innych podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu - sprawdzajcie oficjalny profil na Facebooku placówki. Tam znajdziecie psy i koty, które potrzebują pilnie nowego domu.

Panorama Torunia - jeden z 7 cudów Polski