Pierwsze podmuchy jesieni w Toruniu. Warto ubrać się cieplej [Pogoda w Toruniu]

2021-09-20 6:22
Pierwsze podmuchy jesieni w Toruniu. Warto ubrać się cieplej [Pogoda w Toruniu]
Autor: pixabay.com

Nad Toruniem coraz więcej chmur, z których w tym tygodniu może nam popadać. Dodatkowo niższe odczyty na termometrach oraz silniejszy wiatr. Póki co złota polska jesień stoi pod znakiem zapytania.

Ten tydzień w Toruniu zapowiada się na dużo chłodniejszy. Tylko dziś temperatura wahać będzie się od 8 do 14 stopni. W najbliższych dniach musimy przygotować się na mroźne poranki, które na dobre zagoszczą w Toruniu. Jutro temperatura z rana sięgnie około 4 stopni. Warto już odświeżyć swoją jesienną garderobę. Jeszcze dziś (20.09.) nad miastem powinna pojawić się spora dawka słońca, choć nieco silniejszy wiatr może nas ochładzać w ciągu dnia. W tym tygodniu jeszcze nie raz popada.

W tym tygodniu w Toruniu dzieje się sporo w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. To także świętowanie Europejskiego Dnia Bez Samochodu. Kierowcy warto przesiąść się na rower jeszcze dziś. W godzinach popołudniowych mogą pojawić się utrudnienia na Podgórzu oraz w ścisłym centrum. To w związku z biegiem Charity Run 2021, którego trasa wiedzie ulicami Kniaziewicza, Łódzką, Podgórską, przez most Piłsudskiego, Dolinę Marzeń, Bulwar Filadelfijski, Błonia Nadwiślańskie, Popiełuszki, Dolina Marzeń, Chopina, Jana Pawła II, plac Rapackiego, Łukiem Cezara, Różaną. Na utrudnienia przygotujcie się między 16:00 a 17:00.