Pasta dla słonia w Toruniu z rekordem Polski, ale nie świata [AUDIO, GALERIA, FILM]

2020-09-28 10:11 Mariusz Luda

Do rekordu Guinessa zabrakło 15 metrów sześciennych, ale i tak udało się pobić rekord Polski i to aż dwudziestosześciokrotnie! W Toruniu wyprodukowano 261 metrów sześciennych „pasty dla słonia”. Organizatorem było Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”.

„Pasta dla słonia” to substancja, która powstaje w wyniku reakcji: nadtlenku wodoru, detergentu, barwnika i roztworu jodku potasu, który jest katalizatorem. Reakcja jest bardzo dynamiczna i piana wręcz tryska z naczynia. Organizatorem było Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”. Mówi dyrektor, Monika Wiśniewska.

Pasta dla słonia w Toruniu z rekordem Polski, ale nie świata

Do rekordu Guinessa zabrakło 15 metrów sześciennych, ale i tak udało się pobić rekord Polski i to aż dwudziestosześciokrotnie! W Toruniu wyprodukowano 261 metrów sześciennych „pasty dla słonia”.

Do rekordu Guinessa zabrakło 15 metrów sześciennych, ale i tak udało się pobić rekord Polski i to aż dwudziestosześciokrotnie!

Jeżeli chcecie zobaczyć, jak było w Toruniu – zobaczcie naszą galerię zdjęć oraz film z tego pokazu, który odbył się z okazji Toruńskiej Nocy Naukowców. Więcej na stronie organizatora TUTAJ.

Pasta dla słonia - bicie rekordu Polski w Toruniu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.