Bluetooth

i

Autor: fb Niesamowita geneza nazwy systemu Bluetooth!

Owoce na zębach i Bluetooth mają wiele wspólnego!? Będziecie zaskoczeni!

2023-02-07 8:34

Każdy korzystający z telefonu komórkowego zna dobrze system Bluetooth. Dzisiaj wiele urządzeń z niego korzysta i ciężko wyobrazić sobie dzisiaj życie bez Bluetooth. Ta technologia pozwoliła wykluczyć kable z wielu urządzeń np. słuchawek, myszki do komputera, głośników przenośnych itd. Czy wiecie jednak, skąd pochodzi nazwa tego systemu? Sprawdźcie!

Nazwa słynnego systemu Bluetooth wzięła swą nazwę od... króla Wikingów Haralda Gormssona! Władca ten około 1000 lat temu ponownie zjednoczył Danię i Szwecję. Bluetooth przyjęło jego imię przez fakt, że król ten miał niebieskie zęby od jedzenia jagód!

Twórcy systemu Bluetooth wykorzystali dawne litery runiczne, którymi posługiwano się w czasach władcy Wikingów. Ówcześnie chciano stworzyć znak, który odda połączenie duńsko-szwedzkie. Połączono dwa symbole pochodzące z tch państw. Z ich połączenia powstał symbol zjednoczenia krajów, który setki lat później stał się również znakiem rozpoznawczym systemu Bluetooth. To się nazywa dopiero odwołanie do dawnych dziejów Europy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE