OSP z Kujaw i Pomorza zbiera na nowy wóz. Potrzeba 200 tysięcy złotych [AUDIO]

2021-04-02 13:30 Mariusz Luda
OSP z Kujaw i Pomorza zbiera na nowy wóz. Potrzeba 200 tysięcy złotych
Autor: OSP Skłudzewo Strażacy z OSP w Skłudzewie zbierają na nowy wóz. Zorganizowali zrzutkę w sieci

Ich ponad 40-letni Star jest już mocno wysłużony. Strażacy z OSP w Skłudzewie, w gminie Zławieś Wielka potrzebują nowego pojazdu, dlatego zorganizowali zrzutkę w sieci.

Strażacy-ochotnicy z OSP w Skłudzewie pod Bydgoszczą chcą zebrać 200 tysięcy złotych dzięki którym będą mogli jeszcze szybciej dotrzeć do pożaru, wypadku, czy miejscowych zagrożeń – informuje naczelnik, Dominik Goliszak. Nowy wóz, to przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców gminy, ale i strażaków-ochotników. Strażacy ze skłudzewskiego OSP wierzą w sukces zbiórki. Gdyby jednak okazało się, że pieniędzy nie wystarczy – zamierzają zbierać złom i sadzić lasy. Działalność OSP jest nieoceniona. Często, jako pierwsi są na miejscu pożaru, czy wypadku. Tutaj, często liczy się każda sekunda, zanim dojadą zespoły Państwowej Straży Pożarnej czy Pogotowia Ratunkowego. Działania ochotników to zresztą nie tylko nagłe zdarzenia - dodaje naczelnik, Dominik Goliszak.

OSP z Kujaw i Pomorza zbiera na nowy wóz. Potrzeba 200 tysięcy złotych

Zrzutka na nowy pojazd dla 95-letniej OSP w Skłudzewie – wsi leżącej między Bydgoszczą, a Toruniem już się rozpoczęła. I gdyby nawet miała trwać ponad rok, ochotnicy będą prowadzić ją do skutku. Zakup nowego auta to konieczność – przekonują na portalu zrzutkowym strażacy. Do zbiórki dotrzecie wpisując Wóz strażacki dla OSP Skłudzewo, ale też na naszej stronie eska.pl.​

Toruń oferuje działki na sprzedaż

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!