8 kobiet

i

Autor: Teatr im. Horzycy Spotkanie w CSW w Toruniu w ramach cyklu "Horzyca w Centrum"

Teatr i film

"Osiem kobiet" w filmie i teatrze. Spotkanie w CSW w Toruniu

2023-03-22 12:13

23 marca (czwartek) odbędzie się spotkanie w CSW w ramach cyklu „Horzyca w Centrum”. Jego tematem będzie spektakl teatralny "Osiem kobiet". W czasie wydarzenia goście obejrzą fragmenty filmu "8 kobiet" Françoisa Ozona z 2002 roku. Gratką będzie dla widzów spotkanie z twórcami.

„Horzyca w Centrum” to cykl spotkań, w którym łączą siły Kino Centrum i Teatr Horzycy, aby rozmawiać o filmie w teatrze i teatrze w kinie. Za każdym razem punktem wyjścia jest spektakl Teatru Horzycy oraz film, który był dla niego inspiracją. Tematem drugiego spotkania w cyklu będzie „OSIEM KOBIET”.

Podczas spotkania goście zobaczą fragmenty filmu "8 kobiet" Françoisa Ozona z 2002 roku, a następnie będzie można porozmawiać z twórcami. W spotkaniu udział wezmą też reżyser Adam Orzechowski oraz aktorki: Joanna Rozkosz, Jolanta Teska i Agnieszka Wawrzkiewicz.

Na „Osiem kobiet” w Teatrze Horzycy składa się osiem niezwykle wyrazistych kreacji aktorskich, kryminalna zagadka, skrywane uczucia, które wychodzą na jaw i czarny humor. Żona, kochanka, siostra, córki… Każda z nich ma swoją historię do opowiedzenia i sekrety do ukrycia. Każda również ma motyw zbrodni. W trakcie śledztwa napięcie rośnie: na jaw wychodzą rodzinne tajemnice i skomplikowane relacje miłosne, a bohaterki buntują się przeciwko narzuconym im oczekiwaniom.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE