Korki na A1

i

Autor: WOJCIECH STROZYK/REPORTER - zdj. ilustracyjne

Na drogach

Ogromne korki na A1. Czterokilometrowy zator przed bramkami. Polacy ruszyli nad morze

2023-06-08 10:42

Przed bramkami wjazdowymi na płatny odcinek autostrady A1 w Nowej Wsi kołoTorunia w kierunku Gdańska tworzą się kolejki. Zator ma około czterech kilometrów. Czas oczekiwania wynosi ok. 20 minut.

Dyżurny z Punktu Informacji Drogowej GDDKiA Maciej Kuliński powiedział, że auta stojące w korku przesuwają się stosunkowo płynnie, ale natężenie ruchu w kierunku miejscowości morskich jest bardzo duże. Dlatego powstały utrudnienia przed punktem poboru opłat.

Kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność także w okolicach Warlubia na A1 w kierunku Gdańska. Tam doszło do kolizji i także tworzy się zator, ale służby uprzątnęły już elementy auta leżące na drodze.

Korki w Nowej Wsi powstają wskutek dużego natężenia ruchu na A1 w okresie wzmożonych wyjazdów turystycznych oraz konieczności zatrzymania się w punkcie poboru opłat. Tworzą się zwłaszcza w wakacje i w czasie długich weekendów.

Przejazd autostradą A1 z kierunku Łodzi do Nowej Wsi koło Torunia jest darmowy, a przejazd północnym odcinkiem trasy do Rusocina koło Gdańska - płatny.

Pokazy kaskaderskie w Motoarenie

122341 Wypadek na trasie S8. Ogromny korek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE