Oddaj krew, dostaniesz choinkę! Krwiobus na trasie Kujaw i Pomorza

2021-12-07 16:21

Setki przejechanych kilometrów, kilkuset dawców i zebrana krew liczona w dziesiątki, a nawet w setki litrów – kalendarz krwiobusa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy pęka w szwach. Specjalistyczne pojazdy, niemal każdego dnia pojawiają się w dwóch miejscowościach na terenie całego województwa.

Jeszcze w grudniu, krwiobusy staną w największych miastach, ale i małych miejscowościach. W Toruniu, mobilny punkt poboru krwi pojawi się już 16 grudnia przed Urzędem Marszałkowskim. Jednej z akcji przyglądaliśmy się w Złejwsi Wielkiej. Krew oddawali mieszkańcy gminy, ale i strażacy-ochotnicy z OSP Toporzysko. Jak wiadomo krew oddają nie tylko mężczyźni, ale niektórzy z nich mają na swoim koncie już dziesiątki litrów oddanej krwi.

Krwiobus jeździ po regionie. Oddaj krew za choinkę!

Kalendarz krwiobusa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy pęka w szwach. Grudzień też jest bardzo pracowity. Tegoroczną zbiórkę, mobilne pojazdy zakończą 30 grudnia w Kowalewie Pomorskim.

Krwiobus na Kujawach i Pomorzu zbiera najcenniejszy dar!

Dodajmy, do 21 grudnia trwa ogólnopolska akcja „Choinka za krew”. Dawcy otrzymują świąteczne drzewka, również w kilkunastu miejscowościach kujawsko-pomorskiego! Partnerem akcji jest Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu oraz lokalne Nadleśnictwa. Harmonogram zbiórek oraz akcji „Choinka za krew” znajdziecie na www.rckik-bydgoszcz.com.pl - TUTAJ.​

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE