Od soboty rusza platforma Twój e-PIT. Kogo rozliczy fiskus?

2020-02-13 10:08

Rozpoczął się gorący czas rozliczeń z fiskusem. Do urzędów spływają pierwsze zeznania, choć tak naprawdę akcja na dobre rozpocznie się z chwilą udostępnienia platformy "Twój e-PIT", czyli od 15 lutego.

W ubiegłym roku z platformy fiskusa "Twój e-PIT" skorzystało aż 75% rozliczających się. To bardzo wygodna i bezpłatna forma, gdzie rozlicza nas sam urząd skarbowy. Zeznanie za pomocą platformy mogą składać ci, którzy rozliczają się samodzielnie i mają dochód z jednego źródła, czyli np. z umowy o pracę lub pobierają rentę lub emeryturę – informuje naczelnik II Urzędu Skarbowego w Toruniu, Urszula Maszewska.

Naczelnik II Urzędu Skarbowego w Toruniu o zeznaniach za pomocą platformy

Jest jeszcze jeden dodatkowy atut ze złożenia zeznania za pomocą platformy "Twój e-PIT". To szybszy zwrot nadpłaconego podatku. Pieniądze powinniśmy otrzymać w ciągu 45 dni, a duże rodziny z kartą – w ciągu miesiąca. W tym roku jest kilka zmian w zasadach rozliczenia, ale dotychczasowe ulgi – zostały.

I na koniec przypominamy – wszystkie podatki, takie jak: PIT, CIT i VAT odprowadzamy wyłącznie na mikrorachunek. Generujemy go na stronie ministra finansów – podatki.gov.pl. Czas na rozliczenie się z fiskusem, mamy do 30 kwietnia, do północy.

O Mikrorachunku opowiada naczelnik II Urzędu Skarbowego w Toruniu