Od piątku cieplej, ale dziś w nocy mróz!

2021-10-14 8:33
Pogodaw Toruniu
Autor: www.pixabay.com Od piątku cieplej, ale dziś w nocy mróz!

Temperatura w nocy z czwartku na piątek będzie na minusie. To może nie będą siarczyste mrozy, ale 2-4 stopnie mogą zaskoczyć zwłaszcza, że od piątku w ciągu dnia będzie cieplej. Do niedzieli od 12 do 14 stopni Celsjusza. Jeszcze dziś i w piątek - może popadać!

Informacja o możliwych opadach deszczu i nocnych przymrozkach jest szczególnie ważna dla wszystkich kierowców, bo warunki do jazdy na toruńskich drogach - mogą być trudne. Przed porannym wyjściem z domu do pracy warto wyjść nieco wcześniej, a i skrobaczka do szyb może się przydać. Szron utrudnia widoczność, a na drogach sprawia, że o poślizg nie trudno. Zwłaszcza przy dużej prędkości. Skoro o niej mowa - w terenie zabudowanym nie powinniście jeździć szybciej, jak 50 kilometrów na godzinę. Tam, gdzie modernizacje zwolnicie co najmniej do 40-tu. Zimny piątkowy poranek, ale i opady deszczu to także ważna informacja dla nas wszystkich. Warto cieplej się ubrać, a i pod pachę warto wziąć parasol.

Nie tylko śliskie nawierzchnie toruńskich ulic utrudniają jazdę i wydłużają czas waszego przejazdu przez miasto. Problemy zwłaszcza o poranku, ale i w godzinach popołudniowych występują wszędzie tam, gdzie drogowcy. A modernizacje na moście im. Józefa Piłsudskiego, na Broniewskiego - tutaj remontowane jest torowisko i w związku z tym wyłączone wewnętrzne pasy po obu stronach jezdni oraz na Chrobrego, gdzie jedziecie częściowo wahadłem, albo w ogóle. O modernizacjach więcej - poczytacie na stronach Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu TUTAJ, a przez Toruń o poranku, ale i w godzinach popołudniowego szczytu przejedziecie w ciągu 30-40 minut. Szerokiej i bezpiecznej drogi!

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!