Piotr Kąkol nagrodzony przez Powiat Toruński

i

Autor: Marzena Masłowska, Powiat Toruński Spektakularnych sukcesów pogratulował mu Wicestarosta Toruński Michał Ramlau

Niepełnosprawny lekkoatleta nagrodzony przez Powiat Toruński

2021-06-14 21:11

Piotr Kąkol z Szembekowa w gminie Obrowo zdobył brązowy medal na Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Europy, które na początku czerwca rozgrywane były w Bydgoszczy. Wcześniej niepełnosprawny sportowiec z powiatu toruńskiego wywalczył dwa srebrne medale na Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Polski.

Spektakularnych sukcesów pogratulował mu Wicestarosta Toruński Michał Ramlau. Piotr Kąkol otrzymał list gratulacyjny oraz torbę treningową. List gratulacyjny przekazano także dla trenera lekkoatlety, Roberta Hulisza. Historia Piotra Kąkola może inspirować i być drogowskazem dla wielu młodych ludzi, którzy próbują poradzić sobie z przeciwnościami losu. 39-latek z Szembekowa w 2004 roku uległ poważnemu wypadkowi, w wyniku którego stracił lewą nogę. Pogodził się z tym, że jego życie się zmieniło po kilku latach, kiedy bliski przyjaciel namówił go na uprawianie sportu. Padło na lekkoatletykę. Po zaledwie trzech latach treningów znalazł się w czołówce polskich i europejskich paralekkoatletów.

AQUA Toruń otwarte!

Piotr Kąkol ma jeszcze szanse na zdobycie kwalifikacji na Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio. Twierdzi, że są one bardzo małe, ale zapewnia, że niezależnie od tego, nadal będzie kontynuował swoją sportową przygodę.​

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE