Nawet 5 tys. rocznie dla uczniów z kujawsko-pomorskiego. Ostatni dzwonek na stypendium od marszałka!

2020-09-28 18:23 Marta Łazarska
Nawet 5 tys. rocznie dla uczniów z kujawsko-pomorskiego. Ostatni dzwonek na stypendium od marszałka!
Autor: pixabay.com

Półtora tysiąca uczniów w kujawsko-pomorskim może otrzymać stypendium od marszałka województwa. Nawet 5 tysięcy rocznie może pomóc w nauce, dojazdach do lepszej szkoły lub opłacenie bursy. Wnioski można składać jeszcze do 30 września.

Opłaca się być prymusem. Stypendia marszałkowskie przeznaczone są dla uczniów klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej oraz tych ze szkół średnich. Tu liczą się wyniki w nauce, a także każda dodatkowa aktywność tj. egzaminy, olimpiady czy projekty. Koronawirus zmienił plany uczniów, którzy chcieli starać się o dodatkowy zastrzyk gotówki, jednak Urząd Marszałkowski idzie im na rękę. Pod uwagę będą brane wyniki z ubiegłego roku.

Jest o co walczyć, bo to nawet 5 tysięcy złotych dla jednego stypendysty. Można za to kupić narzędzia, które ułatwiają naukę, w tym elektronikę, książki. Taka kwota może być przeznaczona na dojazdy, opłacenie internatu - powiedziała nam Beata Krzemińska z Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego

W tym roku przewidziano 2 tysiące stypendiów dla kujawsko-pomorskich uczniów. Są przyznawane w 3 grupach - Prymus Pomorza i Kujaw, Humaniści na start! oraz Prymus Zawodu Kujaw i Pomorza II. Nowym rodzajem wsparcia jest stypenidum dla humanistów. Niezmiennie wsparcie trafi dla uczniów uzdolnionych w naukach ścisłych, a także dla uczniów szkół zawodowych. Stypendium ma być przyznane na 10 miesięcy. Dokumenty, ale także wszystkie niezbędne informacje dotyczące tego wsparcia znajdziecie TUTAJ. Warto się pospieszyć - swoje wnioski możecie składać tylko do środy, 30 września.

Pasta dla słonia - bicie rekordu Polski w Toruniu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.