Naukowa petarda w Toruniu. Dzień dziecka w Młynie Wiedzy

i

Autor: Młyn Wiedzy

Toruń dzieciom

Naukowa petarda w Toruniu. Dzień dziecka w Młynie Wiedzy

2024-05-17 7:41

Już 25 maja 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy specjalnie dla małych i dużych odkrywców odbędzie się bezpłatny piknik z okazji Dnia Dziecka - "Naukowa Petarda".

Cztery strefy aktywności

Wspólnie z partnerami Młyn Wiedzy przygotował specjalne 4 strefy aktywności: nauki, zabawy, zdrowia i bezpieczeństwa. W każdej z nich będzie można bezpłatnie skorzystać ze stanowisk.

Strefa NAUKI to miejsce dla małych i dużych odkrywców, którzy uwielbiają eksperymenty, są ciekawi świata i nie boją się ubrudzić rąk. Zapraszamy do wspólnej zabawy nauką, pobudzenia zmysłów, rozwijania kreatywności z wykorzystaniem nowych technologii, i nie tylko. Spotkasz się w niej z naszymi edukatorami, naukowcami z uczelni regionu oraz pracownikami instytucji, które będą popularyzowały języki obce, pierwszą pomoc czy kostkę Rubika.

W strefie ZABAWY będzie czekało mnóstwo warsztatów, które rozwiną zmysły, zdolności manualne czy kreatywność. Konstruuj, twórz, majsterkuj i baw się – najlepiej jak potrafisz, to hasło przyświecające imprezie.

Najmłodsi z pewnością chętnie skorzystają z dmuchańców, malowania twarzy, a dorośli dowiedzą się więcej o cyberbezpieczeństwie. W zdrowym ciele zdrowy duch, dlatego zapraszamy do wiosłowania na ergometrach wioślarskich. 

W strefie ZDROWIA to nowoczesna promocja zdrowego trybu życia i pierwszej pomocy przedmedycznej. u będzie można porozmawiać z dietetykiem, zbadać ciśnienie krwi, poznać się z fałdomierzem a także dowiedzieć się więcej o prawidłowej postawie u najmłodszych.

W strefie BEZPIECZEŃSTWA będzie można promować zagadnienia związane z bezpieczeństwem w ruchu pieszym, drogowym i kolejowym. Skorzystać ze stanowisk promujących ochronę przyrody, środowiska czy właściwą segregację odpadów. Ti dzieci będą mogły zapoznać się ze sprzętem, który służby wykorzystują w codziennej pracy, nie zabraknie również symulatorów różnego typu.

W dniu pikniku organizatorzy zachęcają także do skorzystania ze zwiedzania interaktywnych wystaw dostępnych w centrum nauki. Ta oferta jest odpłatna, a bilety będzie można nabyć w dniu wydarzeniach w kasach Młyna Wiedzy, lub kupić w systemie sprzedaży online.