Nastolatek wpadł pierwszy. Policjanci cały czas szukają napastników!

2020-02-11 21:37

Kryminalni przesłuchali już pierwszego z pięciu mężczyzn podejrzanych o napaść na tle narodowościowym na obywateli Ukrainy, Rosji i Białorusi. Poszkodowanych jest siedmiu mężczyzn, a atak na nich został zakwalifikowany jako napaść na tle rasistowskim.

Sprawę napaści na siedmiu obywateli Ukrainy, Rosji i Białorusi już opisywaliśmy. Do brutalnego ataku, dziś kwalifikowanego jako rasistowski – doszło z soboty na niedzielę, około 01.30 u zbiegu Podmurnej i Placu Teatralnego. 5 napastników miało znieważyć słownie, ale też naruszając nietykalność cielesną aż siedmiu obcokrajowców.

W tej sprawie przesłuchano już nieletniego mieszkańca Torunia. Funkcjonariusze ustalili personalia drugiego z uczestników zajścia, jednak dotąd nie został zatrzymany. Trwa ustalanie jego miejsca pobytu.

Policjanci nadal apelują do osób, które były świadkami tego zdarzenia lub rozpoznają osoby przedstawione na publikowanych wcześniej zdjęciach o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, ul. Grudziądzka 17, tel. (56) 641 26 07 lub 112.