Nastolatek wpadł pierwszy. Policjanci cały czas szukają napastników!

2020-02-11 21:37

Kryminalni przesłuchali już pierwszego z pięciu mężczyzn podejrzanych o napaść na tle narodowościowym na obywateli Ukrainy, Rosji i Białorusi. Poszkodowanych jest siedmiu mężczyzn, a atak na nich został zakwalifikowany jako napaść na tle rasistowskim.

Sprawę napaści na siedmiu obywateli Ukrainy, Rosji i Białorusi już opisywaliśmy. Do brutalnego ataku, dziś kwalifikowanego jako rasistowski – doszło z soboty na niedzielę, około 01.30 u zbiegu Podmurnej i Placu Teatralnego. 5 napastników miało znieważyć słownie, ale też naruszając nietykalność cielesną aż siedmiu obcokrajowców.

W tej sprawie przesłuchano już nieletniego mieszkańca Torunia. Funkcjonariusze ustalili personalia drugiego z uczestników zajścia, jednak dotąd nie został zatrzymany. Trwa ustalanie jego miejsca pobytu.

Policjanci nadal apelują do osób, które były świadkami tego zdarzenia lub rozpoznają osoby przedstawione na publikowanych wcześniej zdjęciach o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, ul. Grudziądzka 17, tel. (56) 641 26 07 lub 112.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE