Nastolatek ujął sprawcę kradzieży! Pomogli mu młodsi koledzy. Będzie nagroda od toruńskiego komendanta policji

2020-07-09 14:05 MWR
Komenda Miejska Policji w Toruniu
Autor: M.Witt-Ratowska Komenda Miejska Policji w Toruniu

14-latek nie pozostał obojętny wobec wołania o pomoc, szybko zareagował, powiadomił służby i wraz z kolegami zatrzymali sprawcę rozboju. Wszystko rozegrało się w biały dzień w centrum Torunia. W całej sytuacji naprawdę trzeba było wykazać się nie lada odwagą w starciu z dorosłym mężczyzną, w dodatku znanym już wcześniej policji.

Jaki był przebieg zdarzeń? Do salonu optycznego przy Rynku Nowomiejskim wszedł mężczyzna, zabrał z półki dwie pary okularów wartych kilkaset złotych i uciekł. Brutalnie odepchnął jeszcze dwie ekspedientki. Kobiety wybiegły z salonu na ulicę i podniosły alarm.
39-letni złodziej nie wziął pod uwagę tego, że na drodze stanie mu nastolatek z kolegami. I to skutecznie.

Całość zdarzenia zauważył przypadkowy świadek z powiatu wąbrzeskiego, przechodzący wraz z kilkoma kolegami. Od razu zadzwonił na numer alarmowy i poinformował dyspozytora Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, gdzie przemieszcza się sprawca kradzieży. Ostatecznie na ul. Uniwersyteckiej dokonał jego obywatelskiego ujęcia - informuje podinspektor Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Gdy policjanci przyjechali na miejsce, ich oczom ukazał się widok leżącego sprawcy, a nad nim młodziutkiego chłopca i jego kilku kolegów. Okazało się, że taką godną podziwu postawą wykazał się 14-latek, który wraz z jeszcze młodszymi kolegami zmusił sprawcę do rezygnacji z ucieczki i poddania się.

Do rozboju, pościgu i obywatelskiego zatrzymania doszło wczoraj (08.07) około godziny 14.00. 39-letni sprawca jeszcze dzisiaj usłyszy w prokuraturze zarzut kradzieży rozbójniczej. Może mu grozić nawet do 15 lat więzienia, bo działał w ramach recydywy. Już wcześniej miał na koncie długą listę podobnych przestępstw. Ostatni raz zakład karny opuścił w październiku 2019 roku. Teraz może tam wrócić.

Komendant Miejski Policji w Toruniu inspektor Maciej Lewandowski zdecydował, że nagrodzi nastolatka z powiatu wąbrzeskiego za godną podziwu i bohaterską postawę.

Zwiedzanie Torunia powinniśmy rozpocząć w sercu miasta

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.