Najbardziej wypasiony hotel na świecie!. Każdy chciałby zobaczyć to luksusowe miejsce!

2023-02-06 8:37

Każdy lubi wypoczywać w eleganckich i luksusowych hotelach, które dają poczucie wyjątkowości. Na przykład wielu majętnych ludzi marzy o spędzeniu nocy w najstarszym i tajemniczym hotelu na świecie. Wiecie, ile ma lat i gdzie znajduje się najstarszy hotel? Kiedy go zbudowano? Sprawdźcie sami!

Najstarszy hotel na świecie

Najstarszy hotel i spa na świecie znajduje się w Japonii, nosi nazwę "Hoshi Ryokan" i znajduje się w miejscowości Komatsu. Jak głoszą lokalni historycy, hotel liczy ok. 1300 lat i został założony przez buddyjskiego mnicha, jako miejsce medytacji, odnowy biologicznej i odpoczynku. Od roku 718 n.e. jest własnością jednej, starej rodziny. W ciągu 1300 lat zarządzało obiektem łącznie 46 pokoleń.

Największą sławą cieszą się tamtejsze gorące źródła, które uzdrawiają gości hotelu od 1291 roku!

Najstarsza firma na świecie?

Ten hotel jest również najdłużej działającą firmą na świecie (bez przerwy). Hotel zaczął przyjmować pierwszych gości w 718 roku n.e. W tym czasie w Europie i Azji trwały podboje muzułmanów, Rzym był już przebrzmiałą bajką itd. W tym czasie Chińczycy wynaleźli proch, a Majowie walczyli o przetrwanie w obecnej Ameryce Południowej.

Legenda o mnichu buddyjskim

Stare legendy japońskie mówią o mnichu buddyjskim - Taicho Daishi, który wspiął się na górę Hakusan w pobliżu wsi Awaz. Podczas odpoczynku po ciężkiej wędrówce, ukazał mu się bóg góry i powiedział, że w leżącej nieopodal wiosce Awazu znajdują się podziemne gorące źródła, które uzdrawiają i regenerują, jednak miejscowa ludność o tym nie wie. Daishi postanowił sprawdzić, czy tak jest i zszedł do wsi, gdzie rzeczywiście znalazł uzdrawiające źródła. To dało początek pierwszemu na świecie spa, którym zarządzał uczeń mnicha - Garyo Hoshi.

Obecnie hotel posiada około 100 pokoi gościnnych, a cena za nocleg wynosi 580-600 dolarów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE