Muzycy toruńskiego Half Light wykorzystują przerwę w koncertowaniu na nagrania

2021-04-17 13:33 Paweł Jankowski
Krzysztof Janiszewski / Half Light
Autor: Half Light Krzysztof Janiszewski / Half Light

Niedawno można było zauważać na portalach społecznościowych ruch w szeregach zespołu Half Light. Pojawiły się informacja o wejściu do studia. Nietrudno było zauważyć też, że muzycy grupy działali też intensywnie solo.

Krzysztof Janiszewski, wokalista electro-rockowej grupy, nie chciał zdradzić szczegółów. Enigmatycznie tylko poinformował nas, że zespół wszedł do studia.

Nagrywamy wyjątkowy cover kultowego zespołu z lat 70. Nie zdradzę, o jaki utwór chodzi, Powiem tylko, że jest to związane z Rokiem Stanisława Lema i setną rocznicą urodzin tego wyjątkowego pisarza i futurologa. Już wkrótce na portalach muzycznych w Polsce ukaże się video lyric do nagranej już kompozycji.

Dodajmy, że to nie po raz pierwszy zespół inspiruje się literaturą. Ostatni album „[Nie]pokój wolności” to muzyczna adaptacja twórczości Georga Orwella.

Poza działalnością w macierzystym zespole członkowie grupy realizują swoje solowe plany. Piotr Skrzypczyk, klawiszowiec Half Light, wydał właśnie ze swoim projektem Partycypanci Korzyści Globalizmu płytę „Na poważnie”. Również z grupą Endorphine kończy nagrywanie najnowszego albumu oraz wraz z kolegami realizuje plany wydawnicze wcześniej nagranych już materiałów. Krzysztof Janiszewski, wokalista Half Light, pod pseudonimem Yanish wydał na początku roku autorski album „Kwiatostan”. Wkrótce pojawi się najnowszy singiel z płyty. Warto zaznaczyć, że gitarzysta electro-rockowej grupy z Torunia Krzysztof Marciniak jest w trakcie komponowania i nagrywania wraz z Krzysztofem Opalińskim kompozycji, które także będą wydane na krążku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Panorama Torunia - jeden z 7 cudów Polski