Ciekawostka

Muzeum, które wygląda, jak ludzie ciało. Takiego czegoś jeszcze nie było! Zobaczcie zdjęcia

2023-04-28 9:36

W Holandii w miejscowości Oegstgeest na przedmieściach Leiden znajduje się niesamowite muzeum. Instytucja nosi nazwę CORPUS (z łaciny: ciało) i jest niepowtarzalnym, interaktywnym muzeum oraz centrum kongresowym. Tylko tu można odbyć ekscytującą podróż do wnętrza ludzkiego ciała (oprowadzanie trwa 55 minut). Zobaczcie galerię zdjęć!

CORPUS to nazwa jednego z najbardziej nietypowych muzeów na świecie! Corpus z łaciny oznacza "ciało" i właśnie jemu poświęcono tę nietypową instytucję. Oprócz interaktywnego muzeum znajduje się tam również centrum kongresowe, które przyciąga wielu zainteresowanych. To niezwykłe miejsce znajduje się na przedmieściach Leiden.

Muzeum jest też nietypowe z tego względu, iż nie ma w nim żadnych tabliczek ani oznakowań. Na wejściu zwiedzające osoby otrzymują tylko "przewodnika audio". Dzięki temu każdy wie w danej chwili, gdzie się znajduje i jaki organ ogląda.

Całe zwiedzanie zaczyna się od kolan. Następnie droga prowadzi poprzez różne ludzkie narządy jak macica, jelita, płuca, serce, jama ustna, nos, ucho i ostatecznie mózg. Z mózgu można przejść do Medische Infotheek (cyfrowej biblioteki medycznej).

Muzeum CORPUS zlokalizowane jest w ośmiopiętrowym budynku, przy którym "posadzono" 35-metrowy model ludzkiego ciała. Całość została otwarta w 2008 roku, na uroczystości obecna była ówczesna królowa Niderlandów Beatrix.

Pomysłodawcą powstania muzeum był dziennikarz oraz producent telewizyjny Henri Remmers. Inwestycja kosztowała 20 milionów euro

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE