Most im. marsz. Józefa Piłsudskiego w Toruniu

i

Autor: Miejski Zarząd Dróg w Toruniu Przeprawa zyska nowoczesną iluminację

Most będzie biało-czerwony, niebieski, zielony...Przeprawa z nowoczesną iluminacją!

2021-12-12 12:28

Będzie nowoczesna, a każda z opraw posiada niezależne sterowanie w zakresie kolorów podstawowych (czerwony, zielony, niebieski) oraz dodatkowo, dla uzyskania idealnej bieli, niezależną diodę białą - mowa o iluminacji, która jest montowana na moście drogowym im. marsz. J. Piłsudskiego w Toruniu.

Jest to bardzo precyzyjna praca, ponieważ do każdego naświetlacza trzeba podłączyć po dwa kable i kable zasilające. W sumie na toruńskiej przeprawie zostanie zamontowanych 360 opraw, które podkreślą i wydobędą architektoniczne piękno naszej przeprawy. Prace nad montażem iluminacji trwały w sobotę do późnych godzin wieczornych. Będą wznowione w poniedziałek.

W sumie na moście drogowym im. marsz. J. Piłsudskiego zostanie zamontowanych 360 naświetlaczy- energooszczędnych opraw ledowych,  około 50 km kabli sterowniczych (do jednego punktu świetlnego po  dwa kable i kable zasilające). Do sterowania iluminacją zamontowanych zostanie  8 szaf sterowniczych.    

Sterownik zarządzający instalacją ma szerokie możliwości programowe. Przykładowo, w święta narodowe będzie możliwość  podświetlenia  mostu w barwach narodowych, 2 kwietnia w kolorze niebieskim (Światowy Dzień Świadomości Autyzmu). Iluminacja będzie nawiązywała również do innych świąt. Jak wiemy Toruń to miasto festiwalu światła, w związku z powyższym zostaną przygotowane również sekwencje programowe, które o pełnych godzinach będą odpalały kilkuminutowe pokazy świetlne.

Cztery pory roku na pl. Rapackiego w Toruniu. Nowe oblicze roślinności

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!