Konkurs na Szkolny pamiętnik z kwarantanny

i

Autor: M.Witt-Ratowska Konkurs na "Szkolny pamiętnik z kwarantanny"

Młodzi piszą "Szkolny pamiętnik z kwarantanny". Trwa konkurs dla uczniów z Torunia i regionu [AUDIO]

2020-04-22 14:58

Szkolni koledzy i przyjaciele daleko albo tylko na łączach i na lekcji online. Obowiązek zdalnej nauki, obowiązek siedzenia w domu, obowiązek "nieprzeszkadzania". Co ma zrobić ze sobą nastolatek w czasie epidemii koronawirusa? W końcu ile można tkwić z nosem w sieci, grać czy się uczyć uczyć. Mimo pozornego spokoju, emocji jest wiele. Dlatego może warto przelać je na papier albo ekran monitora i napisać "Szkolny pamiętnik z kwarantanny"?

Cel konkursu to propagowanie idei i formy pamiętnikarstwa w czasie kwarantanny, związanej z pandemią koronawirusa. Kierowany jest do uczniów województwa kujawsko-pomorskiego, do dwóch grup wiekowych: młodszej 11-15 lat oraz młodzieży szkół średnich 15-18 lat.
Pamiętnik może mieć formę elektroniczną albo tradycyjną, czyli zapiski w zeszycie, notesie, itd. Dodatki typu zdjęcia, grafiki nie są wykluczone. Nie będzie to pisanie do szuflady, bo prace oceni komisja (dziennikarze, poloniści) i nagrodzi. Laureaci otrzymają nagrody finansowe.

Nam, dorosłym tak bardzo trudno ubrać w słowa to, co od kilku tygodni dzieje się w naszych głowach. Od górnolotnych przemyśleń, światozbawiennych czynów i deklaracji, poprzez złość, strach, zniechęcenie, apatię, żal do całkowitego wyłączenia czasami - pisze Sabina Hoffmann, autorka konkursu, założycielka jednej z prywatnych szkół w Toruniu, kiedyś dziennikarka.


O naszym dorosłym świecie poplątanym kwarantanną czytamy codziennie. Politycznie, ekonomicznie, społecznie, zdrowotnie, uczuciowo. O świecie naszych MŁODYCH wiemy niewiele.


Chciałabym poznać ten ICH ŚWIAT KWARANTANNY. Jak go widzą? Co czują? Gdzie uciekają myślami? Jak spędzają ranki? I czym te ranki różnią się od wieczorów? I wiele wiele innych pytań krąży mi po głowie.

Posłuchaj, co o "Szkolnym pamiętniku z kwarantanny" mówi Sabina Hoffmann:

Pierwsze prace już się pojawiają, ale jeszcze czekają na przeczytanie. Termin konkursu mija 30 czerwca. Pamiętniki należy przesyłać na adres mailowy [email protected] lub po uzgodnieniu mailowym przesyłać na adres pocztowy.
Więcej o konkursie TUTAJ.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE