Młody Toruń zaprasza do tańca. Zespół z tradycjami potrzebuje przede wszystkim chłopców

2022-03-11 20:03
Młody Toruń zaprasza do tańca. Zespół z tradycjami potrzebuje przede wszystkim chłopców
Autor: Młodzieżowy Dom Kultury w Toruniu

Od blisko 60 lat z powodzeniem kultywują tradycję polskich tańców ludowych, teraz przyszedł czas na rozszerzenie zespołu. Zespół Pieśni i Tańca Młody Toruń zaprasza na zajęcia przedstawicieli różnych grup wiekowych.

Piękna, zabytkowa sala wypełnia się charakterystycznym brzmieniem polskich ludowych pieśni i kipiącymi energią młodymi ludźmi – to znak, że zaczyna się próba Zespołu Pieśni i Tańca Młody Toruń, który od kilku dekad daje niepowtarzalną możliwość rozwoju wokalnych i tanecznych talentów.

Podstawą repertuaru zespołu są pieśni i tańce kujawskie, co podkreślają również piękne, barwne stroje młodych tancerzy. Zespół korzysta jednak z bogactwa kultury ludowej wielu regionów Polski, uczestnictwo w zajęciach wzbogaca więc wiedzę o polskiej kulturze. Młody Toruń otwiera się również na młodzież z Ukrainy, oferując bezpłatne uczestnictwo w zajęciach taneczno-wokalnych.

Do zespołu mogą dołączyć osoby od siódmego do dziewiętnastego roku życia. W zespole dominują obecnie dziewczęta, więc wśród kandydatów szczególnie mile widziani będą chłopcy. Próby tzw. „grupy naborowej” odbywają się w czwartki o godzinie 18:00 w sali 100 Młodzieżowego Domu Kultury.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE