Miał 4 promile alkoholu we krwi i jechał samochodem. Torunianin w rękach policji

i

Autor: pixabay.com

Miał 4 promile alkoholu w organizmie i jechał samochodem. Torunianin w rękach policji

2022-03-09 17:25

33-letni pijany kierowca został zatrzymany przez adepta, który był już po służbie. Styl jazdy mężczyzny wskazywał, że jest on pod wpływem alkoholu, potwierdził to także alkomat, który wykazał niemal 4 promile w jego organizmie.

Do zdarzenia doszło w nocy soboty na niedzielę (5/6 marca) w okolicach godziny 23:00. Dyżurny toruńskiej policji otrzymał informację od młodego adepta o kierowcy, który podejrzanie zachowuje się na ulicy Kościuszki. Funkcjonariusz pojechał za nim, a gdy ten znalazł się na ulicy Młodzieżowej, zajechał mu drogę i wyciągnął kluczyki. Gdy na miejsce dojechali policjanci z drogówki, 33-letni kierowca został poddany badaniu alkomatem.

- Urządzenie wykazało ponad 3,7 promila alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze obsługujący to zdarzenie zatrzymali od sprawcy tego przestępstwa prawo jazdy, które wraz z dokumentacją zostanie przekazane do sądu. Jego auto trafiło na policyjny parking - poinformowała podinsp. Wioletta Dąbrowska z toruńskiej policji.

Za prowadzenie w stanie nietrzeźwości 33- latek z  Chełmińskiego Przedmieścia grozi utrata uprawnień do kierowania pojazdów, wysoka grzywna ale i nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE