Marszałek ma program współpracy z NGO. Konsultacje kończą się w czwartek

2021-10-13 10:04
Marszałek województwa ma już program przyszłorocznej współpracy z NGO
Autor: www.pixabay.com Konsultacje właśnie się kończą

Jeżeli zostanie przyjęty – ustali zasady przyszłorocznej współpracy między samorządem województwa, a Organizacjami Pożytku Publicznego z Kujaw i Pomorza. Urząd Marszałkowski zaprasza NGO-sy do udziału w konsultacjach, a uwagi można zgłaszać jeszcze tylko do jutra (14.10).

Projekt rocznego programu współpracy samorządu województwa z organizacjami pozarządowymi określa zasady i formy współpracy z trzecim sektorem oraz katalog zadań publicznych, jakie będą realizowane przez samorząd województwa przy współudziale organizacji pozarządowych. To między innymi zadania z zakresu ochrony i promocji zdrowia, turystyki i krajoznawstwa, edukacji regionalnej czy działania na rzecz osób niepełnosprawnych.

- Organizacje trzeciego sektora stanowią ważne ogniwo we wspólnocie samorządowej. Ich aktywność i znajomość potrzeb mieszkańców pozwalają wprowadzać pozytywne zmiany w środowisku lokalnym i zmieniać nasz region. Dlatego zależy nam na jak najszerszym udziale organizacji pozarządowych w pracach nad ustaleniem ostatecznej treści programu. Dokument ten określi ramy ich współpracy z samorządem województwa przez cały 2022 rok – przypomina marszałek Piotr Całbecki.

Zadania te będą realizowane m.in. w ramach otwartych konkursów ofert na realizację zadań publicznych, ale również poprzez konsultacje z organizacjami trzeciego sektora treści aktów normatywnych, promocję i wsparcie w tworzeniu sieci organizacji pozarządowych czy promocję dobrych praktyk. Na realizację programu współpracy z organizacjami pozarządowymi samorząd województwa zamierza przeznaczyć w przyszłym roku ponad 6 milionów złotych. O tym, jak jeszcze zgłosić swoje uwagi, ale i o programie współpracy przeczytacie więcej na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego TUTAJ.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!