Maroko, Kolumbia i Gruzja. Weekend w tych krajach bez wyjazdu z Torunia [AUDIO, ZDJĘCIA]

2021-06-18 15:37 Magdalena Witt-Ratowska
Konferencja Festiwalu ŚwiatoPogląd
Autor: M.Witt-Ratowska Konferencja Festiwalu ŚwiatoPogląd

Rusza trzecia edycja Festiwalu Kultury Podróży ŚwiatoPogląd. W tym roku poświęcona krajom z różnych kontynentów i o zupełnie różnych kulturach i historii. Poznamy je bliżej dzięki spotkaniom z mieszkańcami Maroka, Kolumbii i Gruzji, którzy obecnie żyją w Polsce.

To często osoby, które na co dzień promują kulturę swoich krajów poprzez blogi, wystawy, pracę w stowarzyszeniach, organizowanie wyjazdów, spotkań - mówi Łukasz Ignasiński, aktor, podróżnik i organizator z Fundacji You Plan Culture. Festiwal jest przede wszystkim okazją do łamania stereotypów, związanych z danym krajem.

Skąd tegoroczny wybór? Po raz pierwszy będzie kraj z Afryki i muzułmański, czyli Maroko - informuje Maja Giętkowska z Fundacji You Plan Culture. Kolumbia - miała być celem kolejny podróży organizatorów festiwalu, ale z racji pandemii przełożona. Za to dowiemy się, że ten kraj to wcale nie tylko Shakira i narkotykowy biznes. I Gruzja, która staje się coraz bliższa, dzięki swojej kuchni oraz temu, że w Toruniu i w Polsce przebywa całkiem sporo Gruzinów i Gruzinek.

Przed nami Festiwal Kultury Podróży ŚwiatoPogląd:

Festiwal Kultury Podróży ŚwiatoPogląd w Toruniu od 18 do 20 czerwca. Na wszystkie wydarzenia, które odbywać się będą w Dworze Artusa - wstęp wolny.

Co jeszcze na festiwalu? Multimedialne relacje podróżników z wypraw do danego kraju, rozmowy z obcokrajowcami, wystawy zdjęć, warsztaty świadomego podróżowania, kolumbijskiego tańca oraz fotograficzny. Niedziela zapowiada się filmowo, będzie pasmo dokumentów ŚwiatoPogląd DOC. Trzy festiwalowe dni zwieńczy koncert Giorgi Beżuaszwilego i polsko-gruzińskiego Kolektywu Zoom. Autorem projektu jest urodzony w Tibilisi Beżuaszwili, który od 20 lat koncertuje w Polsce. Więcej i szczegółowy program TU. Poniżej galeria zdjęć z Gruzji: