Mama4+ na Kujawach i Pomorzu [AUDIO]

2021-04-07 10:59 Mariusz Luda
Mama4+ na Kujawach i Pomorzu
Autor: www.pixabay.com Tylko w lutym pieniądze te otrzymało ponad 4 tysiące rodzin z Kujaw i Pomorza

Rodzice bez dochodów, albo z emeryturą lub rentą niższą niż 1250,88 złotych, a wychowujący co najmniej czworo dzieci – mogą ubiegać się o świadczenie „Mama4+”. O takie świadczenie, po spełnieniu określonych warunków mogą ubiegać się również ojcowie. Tylko w lutym pieniądze te otrzymało ponad 4 tysiące rodzin z Kujaw i Pomorza.

Program „Mama 4+” funkcjonuje od dwóch lat. Do końca lutego wpłynęło blisko 72,5 tysiąca takich wniosków w całej Polsce. W Kujawsko-Pomorskiem ponad 5,5 tysiąca - informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS.

Kto dostanie pieniądze z programu "Mama 4+", a kto nie - wyjaśnia Krystyna Michałek
Policyjni wodniacy z Torunia rozpoczęli sezon! Pokazali imponujący sprzęt

W większości o świadczenie „Mama 4+” ubiegają się osoby między 60. a 69. rokiem życia. 17 pań-mam z Kujaw i Pomorza ma powyżej 90 lat, a trzy z nich przekroczyły już 99. rok życia. Wniosek o takie świadczenie złożyło też 20 ojców z naszego województwa.

O tym, kto może ubiegać się o pieniądze z programu „Mama4+”, a kto tych pieniędzy nie dostanie przeczytacie więcej na stronach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!