Komora

i

Autor: fb Komora bezodbiciowa to najcichsze miejsce na ziemi

Lubisz spokój i ciszę? W tym miejscu każdy człowiek oszaleje już po chwili

2023-02-07 8:50

Chyba każdy zna kogoś, kto lubi ciszę i spokój. Każdy zakręcony śmieszek ma swój odpowiednik w kimś, kto kocha niezmąconą harmonię. Symbolem miłośnika ciszy jest bibliotekarz, który gani za głośne rozmowy. Jest jednak miejsce, w którym ten sam bibliotekarz mógłby oszaleć z powodu ciszy. Zobaczcie sami!

Tym dziwnym i tajemniczym miejscem jest tzw. komora bezodbiciowa. To jedyne miejsce na ziemi, które jest całkowicie odcięte od świata i jego dźwięków. Czemu więc to miejsce jest niekoniecznie dobre dla ludzi i dłuższe przebywanie w nim może źle wpływać na człowieka i jego psychikę?

Zwykle ludzie relaksują się i odpoczywają w cichych, ustronnych miejscach. To się zgadza. Co, jednak jeśli osiągniemy ciszę absolutną? Zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Najcichsze miejsce po dłuższym czasie jest w stanie doprowadzić do szaleństwa i obłędu. Komora bezodbicowa została zaprojektowana tak, żeby hałas w tle miał wartość ujemną (ujemne decybele).

Naukowcy sprawdzili, że po dłuższym przebywaniu w tym miejscu, człowiek zaczyna słyszeć bicie własnego serca, zgrzytanie kości i krew przepływającą przez głowę. Ta komora uzyskała nawet certyfikat Guinnessa, jako najcichsze miejsce na świecie. Ta intrygująca przestrzeń znajduje się w Redmond w stanie Washington w USA.

Komory bezodbiciowe są zupełnie pozbawione echa. Pomieszczenia buduje się tak, aby całkowicie pochłaniały dźwięk. Pomieszczenie składa się z sześciu warstw stali i betonu. Największa komora posiada całkowicie oddzieloną infrastrukturę od reszty budynku i jest usytuowana na szczycie sprężyn, które całkowicie tłumią drgania.

Komora jest wykorzystywana przez Microsoft do testowania swoich nowych produktów. W pokoju sprawdza się tablety powierzchniowe i możliwości mikrofonów oraz głośników.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE