Lubię silne kobiety w sieci. Toruńskie CSW udostępnia kolejne wystawy [AUDIO]

i

Autor: Marta Łazarska

"Lubię silne kobiety" w sieci. Toruńskie CSW udostępnia kolejne wystawy [AUDIO]

2020-11-23 17:56

​Helmut Newton już sieci. Toruńskie Centrum Sztuki Współczesnej udostępnia wystawę w wersji online. "Lubię silne kobiety" to ponad 200 fotografii, które dokumentują nie tylko modę XX wieku, ale także pokazanie innego podejścia do tematu nagości i ciała. Te, a także wiele innych prac z zasobów toruńskiej galerii, możemy oglądać już online.

"Lubię silne kobiety" Helmuta Newtona to jedna z największych wystaw, która pojawiła się w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Choć towarzyszyła 28. edycji Festiwalu Filmowego EnergaCAMERIMAGE, to w mieście zagości nieco dłużej. W murach CSW będzie dostępna do 28 marca 2021, jednak z powodu obostrzeń w najbliższym czasie nie zobaczymy jej na żywo. Galeria do swojej platformy do zwiedzania wirtualnego dołączyła właśnie prace z kolekcji "Lubię silne kobiety", którą tylko w pierwszy weekend w sieci zobaczyło ponad 2 tysiące zainteresowanych.

Prace Helmuta Newtona możemy oglądać także online - mówi Paulina Tchurzewska z CSW w Toruniu

Wystawę można zobaczyć także podczas oprowadzania wirtualnego, które już w czwartek, 4 grudnia. Wprowadzenie do świata Helmuta Newtona zrobił podczas transmisji na żywo Radosław Osiński.

W wersji online będą dostępne także prace z wystawy "Gabinet/Das Kabinett", a także te, które udostępniono podczas marcowego lockdownu. To m.in. "Sztuczny ból/Współczesna sztuka Ukrainy", "Wystaw się w CSW 2020" czy "Everything's Fine". Wszystkie prace możecie oglądać TUTAJ.

Lanberry, Sadowska, Zawiałow | ESKA XD- CDROOM #10