Zdrowa żywność

i

Autor: Szymon Zdziebło Nie ma nic lepszego niż swojska żywność!

Z regionu

Lokalna żywność na święta Wielkanocne. Pyszne i zdrowe!

2023-04-05 9:22

Lokalna żywność to w dzisiejszych czasach prawdziwy rarytas. Każdy chce przygotować Wielkanocne przyjęcie najlepiej, jak potrafi. Właśnie smakołyki od lokalnych producentów mogą świetnie wzbogacić nasz stół i "zaczarować" gości, którzy nie będą mogli nachwalić się gospodarzy. W takie jedzonko można zaopatrzyć się w Toruniu! Szczegóły poniżej.

Baranki z masła, biała kiełbasa, sery i wędliny – podczas wielkanocnego śniadania nie może ich zabraknąć. W smakołyki prosto od lokalnych producentów można kupić w sklepie internetowym Lokalna Żywność. Okienko zakupowe jest otwarte, zamówienia można składać do 3 kwietnia (do godziny 12). Odbiór zamówień 6 kwietnia w trzech lokalizacjach w Toruniu. Istnieje również możliwość skorzystania z dostawy do domu na terenie Torunia w cenie 20 zł, a zakupy powyżej 200 zł zostaną dostarczone bezpłatnie.

Zamówione produkty będą gotowe do odbioru w czwartek 6 kwietnia w jednym z trzech miejsc w Toruniu:

  • na trzecim piętrze (w bufecie) Urzędu Marszałkowskiego przy placu Teatralnym 2 (od 14.30 do 16)
  • w budynku Urzędu Marszałkowskiego przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 73 w sali numer 16 (od14.30 do 16.30)
  • w auli głównej UMK przy ulicy Jurija Gagarina 11 (od 15 do 16).

Produkty od początku do końca powstają w jednym gospodarstwie. Jest to przykład wdrażania idei krótkiego łańcucha produkcji żywności. Zamówienia są zbierane odpowiednio wcześniej, aby dostawa mogła odbyć się bezpośrednio po zebraniu lub wytworzeniu produktów. Dzięki temu są one najświeższe, co zapewnia najwyższą jakość. Produkty są dostarczane w ekologicznych torbach wielorazowego użytku, a mleko sprzedawane w butelkach zwrotnych. Zakupy na portalu Lokalnej Żywności to także wsparcie lokalnego biznesu.

Kontakt dla rolników, którzy chcą się zgłosić jako dostawcy żywności: kontakt@lokalna-zywnosc.pl.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE