Listy rezerwowe, brak terminów, infolinia widmo i kolejki. Tak wyglądał Dzień Dziadka dla seniorów 70 plus w Toruniu [WIDEO, AUDIO]

2021-01-22 17:01
Kolejka do przychodni w Toruniu
Autor: Magdalena Witt-Ratowska

Zamiast świętować i przyjmować życzenia od wnuków - czekali od rana lub nawet nocy pod drzwiami przychodni. W Toruniu przed wieloma placówkami ustawiały się długie kolejki seniorów 70 plus do zapisów na szczepienia przeciwko COVID-19. Zapisy, bo często terminy nie są jeszcze ustalone. Dlatego o rejestracji i konkretnej dacie w wielu przypadkach trudno mówić.

Bałagan i chaos - mówili mieszkańcy Torunia, z którymi rozmawialiśmy przy dwóch punktach na Rubinkowie. I nawet nie chodzi o obwinianie POZ. Te uzależnione są raczej od dostaw szczepionek i ilości, którymi mogą dysponować. Już wiadomo, że zapowiadane 30 dawek na punkt tygodniowo na razie funkcjonuje w teorii. Stąd zamieszanie przy zapisach.

Toruńskie Lecznice Citomed na razie w ogóle nie prowadzą rejestracji. Pojawił się komunikat:

Szanowni pacjenci,

ze względu na ograniczone dostawy szczepionek oraz z uwagi na zapełnione grafiki do 31 marca, nie rejestrujemy pacjentów powyżej 70 roku życia na szczepienia przeciwko COVID-19.

Obecnie czekamy na nowe rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia, o dalszych działaniach będziemy informować na bieżąco.

To nie wszystko. Nie pomogły prośby, by nie przychodzić pod POZ. Dlaczego? Seniorzy przyszli, bo dodzwonienie się gdziekolwiek, nie mówiąc o infolinii - graniczyło z cudem. Woleli więc osobiście, a na infolinii 989 nie zostawili suchej nitki.

Kolejki i zamieszanie przed toruńskimi przychodniami:

Jak widać, mieszkańcom Torunia zależy na zdrowiu i przyjęciu szczepionki, niekoniecznie w najbliższym punkcie. Ważny jest czas, żeby nie czekać wiele miesięcy na swoją kolej. Niektórzy pierwszą dawkę będą mieli wkrótce, ale już nie w Toruniu, tylko na przykład w Ciechocinku.

Seniorzy w Toruniu czekają na rejestrację do szczepień

Terminy szczepień i grupy wciąż są tasowane i przesuwane przez rząd. Teoretycznie te dla seniorów powinny rozpocząć się 25 stycznia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl