Leeloo na hybrydowym festiwalu. Tofifest odlicza dni do startu i czeka na wolontariuszy

2020-09-11 15:47 Magdalena Witt-Ratowska
MFF Tofifest w Toruniu
Autor: M.Witt-Ratowska MFF Tofifest w Toruniu

W tym roku MFF Tofifest będzie hybrydowy. Publiczność obejrzy filmy w salach, na ekranach kinowych, ale też online. Organizatorzy festiwalu ujawnili motyw przewodni 18. edycji. To Leeloo, nieoczywista superbohaterka z filmu "Piąty element" Luca Bessona. Zakończył się też nabór do konkursów głównych, za to ruszyły zapisy na festiwalowy wolontariat.

Leeloo z "Piątego elementu" (premiera w 1997 roku), z twarzą Milli Jovovich, zagości na plakatach tegorocznego Tofifestu jako symbol, zjawisko i motyw przewodni pełnoletniej, bo 18. edycji festiwalu w Toruniu. Skąd taki wybór twórców i organizatorów?

W roku 2020 kiedy do walki z niewidzialnym wrogiem potrzebna jest wiedza, doświadczenie i wytrwałość, a nie siła, władczość i nabite mięśnie, na szczególną uwagę zasługują istoty o nadprzyrodzonych siłach, jak Leeloo, bohaterka wyjątkowej i niezapomnianej space opery Luca Bessona pt. “Piąty element’.

Leeloo w filmie była spoiwem dla czterech żywiołów natury: ziemi, ognia, wody i powietrza i pokonała grożące światu niebezpieczeństwo. W tym roku to ona właśnie będzie naszą przewodniczką przez dziewięć festiwalowych dni.

(...)W tym roku świętujemy symboliczną, osiemnastą edycję. A z kim wchodzić w dojrzałość, jeśli nie z jedną z najbardziej nieoczywistych postaci kobiecych w historii kina - mówi Kafka Jaworska, dyrektorka MFF Tofifest Kujawy i Pomorze.

Plakat 18.MFF Tofifest
Autor: MFF Tofifest/materiały prasowe Plakat 18.MFF Tofifest

Bohaterów i zjawiska poprzednich edycji przypominaliśmy TUTAJ.

18.MFF Tofifest potrwa od 17 do 25 października. Z wiadomych, "koronawirusowych" względów, będzie miał charakter hybrydowy. Czyli pokazy stacjonarne oraz w wersji online.

Tymczasem wczoraj (10.09) zakończył się nabór filmów do trzech głównych konkursów festiwalowych: On Air dla filmów pełnometrażowych (debiuty i drugie filmy fabularne), Shortcut dla krótkometrażowych (w tym dokumentalnych i animowanych) oraz From Poland. Do zwycięzców tradycyjnie polecą Złote Anioły. 

Za to wystartowały zapisy na wolontariat. Chętni mogą się zgłaszać do 25 września. Więcej informacji TU.

Balonowy Fly Fest w Piotrkowie Trybunalskim

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.