Tragiczny finał poszukiwań na Zalewie Włocławskim

i

Autor: Komenda Miejska Policji we Włocławku Tragiczny finał poszukiwań na Zalewie Włocławskim

Kujawsko-Pomorskie: Odnaleziono ciało rybaka. Akcja poszukiwawcza trwała kilkanaście dni

2020-12-19 13:17

To tragiczny finał poszukiwań. Policja poinformowała o odnalezieniu 55-letniego mężczyzny, którego zaginięcie rodzina zgłosiła 7 grudnia. To mieszkaniec powiatu włocławskiego. Ciało znajdowało się na głębokości aż 11 metrów na Zalewie Włocławskim.

Rybak wypłynął łodzią na Wisłę rankiem 7 grudnia. Rodzina zgłosiła zaginięcie jeszcze tego samego dnia, po kilku godzinach bezskutecznych prób kontaktu. Wówczas służby natychmiast przystąpiły do działania.

Na początku była to akcja ratownicza. Szukali go policjanci, ratownicy WOPR, straż pożarna z Włocławka, ale także policja wodna z Torunia, straż rybacka i przedstawiciele związku wędkarskiego. Do sprawdzania brzegu wykorzystano też drony policyjne.

Poszukiwania na Zalewie kontynuowano aż do dramatycznego finału 18 grudnia, kiedy dołączyła specjalna Grupa Sonarowa Szkoły Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy oraz Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu:

To właśnie wykorzystany sonar na głębokości około 11 metrów wskazał miejsce, gdzie mógł być zaginiony rybak. Do działań przystąpił nurek z Grupy Ratownictwa Wodnego PSP we Włocławku i w miejscu wskazania ujawnił on zwłoki mężczyzny, które zostały przez służby przetransportowane na brzeg

- poinformował st. sierż. Tomasz Tomaszewski z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Policja wspólnie z prokuratorem prowadzą teraz śledztwo, które ma wyjaśnić przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Poszukiwania na Zalewie Włocławskim

i

Autor: Komenda Miejska Policji we Włocławku Poszukiwania na Zalewie Włocławskim

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Śnieżny i mroźny Toruń w latach 2009-2018

Testy do policji Multi Select 2020. Sprawdź, czy możesz zostać policjantem - cz. III

Pytanie 1 z 20
Chętnie czytam czasopisma techniczne
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE