Kryminał w świecie rycerzy? Zamek Krzyżacki w Toruniu zaprasza na spektakl

2021-07-30 18:29
Kryminał w świecie rycerzy? Zamek Krzyżacki w Toruniu zaprasza na spektakl
Autor: Marta Łazarska

"Szpiedzy Komtura" i historia powrotu Torunia w ręce Polaków - to dwa spektakle, które w ten weekend będzie można podziwiać na Zamku Krzyżackim.

W ten weekend Centrum Kultury Zamek Krzyżacki w Toruniu zaprasza na wyjątkowe historyczne widowisko. Niezwykły klimat ruin, kaganki oraz rycerze wprowadzą nas w świat średniowiecznego miasta. Przygotowano dwa spektakle. Jeden z nich "Szpiedzy Komtura" można śmiało nazwać kryminałem sprzed 600 lat. Tajemnicza historia nawiązuje do prawdziwych wydarzeń. Wszystko to w gwiazdorskiej obsadzie. Oprócz tajemnicy nie zabraknie także widowiskowych potyczek rycerskich. Spektakl odbędzie się w sobotę (31.07.) o godzinie 21:00.

Dzień później (01.08.) o tej samej porze będziemy mogli dowiedzieć się "Jak Toruń w ręce polskie przeszedł". Wydarzenia w przedstawieniu nawiązują do okresu tzw. wielkiej wojny (1409-1411), gdy po bitwie pod Grunwaldem rajcy miasta Torunia postanowili oddać się pod panowanie Władysława Jagiełły. Spektakl opowie o tych wydarzeniach z perspektywy Krzyżaków, torunian oraz Polaków. Historyczne intrygi oraz widowiskowe potyczki - cały scenariusz powstał w oparciu o dostępne źródła historyczne.

Wstęp na wydarzenia jest wolny, jednak obowiązuje limit miejsc. Imprezy organizowane są we współpracy z Gminą Miasta Toruń oraz Muzeum Historii Polski z projektu "Patriotyzm Jutra"