Królowa polskich rzek świętuje. Tak będzie wyglądał Festiwal Wisły 2020 [AUDIO]

2020-08-06 18:34
Królowa polskich rzek świętuje. Tak będzie wyglądał Festiwal Wisły 2020 [AUDIO]
Autor: Marta Łazarska

Choć w sensie geograficznym oddziela od siebie lądy, to jej święto łączy wszystkich, którzy kochają regionalne smaki, muzykę oraz jej wody. Festiwal Wisły w tym roku odbywać się będzie między 14 a 16 sierpnia na trasie Bobrowniki-Toruń.

To będą 3 dni z najdłuższą polską rzeką. Co roku w ramach Festiwalu Wisły przypominamy sobie, że choć nie jest już centrum życia społecznego, nie uzależniamy od niej relacji handlowych, to cały czas łączy nas na swoich brzegach. To impreza, która pokazuje, że można tu spędzić wyjątkowo czas z bliskim na świetnej zabawie. Nie tylko organizatorzy, ale również bywalcy festiwalu mogą zauważyć, że moda na spędzanie czasu przy Wiśle wraca. Jej zła sława przemija, coraz częściej widzimy na niej łódki, czasami osoby, które postanawiają zmierzyć się z jej nurtem wpław. Już między 14 a 16 sierpnia będzie okazja, by podczas kolejnej odsłony Festiwalu Wisły,  poznać ją bliżej, spędzić czas na bulwarze oraz po prostu - dobrze się bawić.

Plan imprezy przedstawił nam Jacek Kiełpiński, sprawdź co czeka nas w tym roku!

Impreza ze względów bezpieczeństwa została odpowiednio zagospodarowana. Została rozpięta na miejscowość Bobrowniki, a także wzdłuż Bulwaru Filadeljiskiego, a także na nowej plaży przy Zamku Dybowskim. Tak zorganizowany teren imprezy będzie świetną okazją, by móc podziwiać piękną wiślaną panoramę. Szczegóły dotyczące programu tegorocznej edycji znajdziecie na oficjalnym wydarzeniu na Facebooku.

Gdzie mieszkał Mikołaj Kopernik?