Koronawirus zaatakował dzieci z przedszkola w Brzozówce. Rośnie liczba zakażonych w MOPRze

2020-07-29 17:31 Mariusz Luda
Koronawiruz zaatakował dzieci z przedszkola w Brzozówce. Rośnie liczba zakażonych w MOPRze
Autor: www.pixabay.com Do listy zakażonych po "osiemnastce" w Brzozówce - dołączają niestety kolejne osoby, w tym dzieci!

Rozprzestrzenia się ognisko koronawirusa w podtoruńskiej Brzozówce. Tym razem, COVID-19 wykryto u jednej z dziewczynek w tamtejszym przedszkolu. W czwartek, testy w kierunku SARS-CoV-2 przejdzie trzynaścioro dzieci i pracownicy placówki, którzy mieli kontakt z zarażoną. Potwierdzono też zakażenie u dwóch kolejnych pracowników toruńskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Do listy zakażonych po "osiemnastce" w Brzozówce - dołączają niestety kolejne osoby, w tym dzieci!

Informację za pośrednictwem Facebooka przekazał wójt gminy, Andrzej Wieczyński. Poinformował, że w czwartek (30.07) po gminie będą jeździć karetki ze służbą medyczną, a przedszkole zamyka do odwołania. Zaapelował też o zachowanie spokoju i środków ostrożności oraz stosowanie się do wytycznych sanepidu.

Przypomnijmy, ognisko koronawirusa w Brzozówce pod Toruniem wybuchło po jednej z „osiemnastek”. Przed dwoma tygodniami zaraziło się tu aż 11 młodych osób. 45 trafiło do kwarantanny. Szybko okazało się, że to samo ognisko stało się przyczyną zakażenia u jednego z pracowników toruńskiego MOPR-u. Dziś już wiemy, że chorych na COVID-19 jest trzech pracowników – poinformował prezydent Torunia, Michał Zaleski.

Koronawirus z Brzozówki pod Toruniem rozprzestrzenia się!

Testy wykonano też u pozostałych pracowników MOPRu. W sumie, to 64 osoby. Wszyscy mają wynik ujemny, ale pięciu z nich przejdzie jeszcze jeden test w piątek (31.07). Do czasu wyniku tego badania nie świadczą pracy w MOPRze.

Tymczasem, miasto otwiera dwa budynki ośrodka przy Słowackiego. Obiekty przeszły dezynfekcję, wyniki testów u pracowników dały wynik ujemny. 64 osoby, poza wspomnianym pięciorgiem, które jeszcze w piątek przejdą drugi test – wróciły do pracy.

Pierwszy pacjent wyleczony osoczem ozdrowieńca

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.