Koronawirus nie przeszkodzi akcji "Kujawsko-Pomorskie na rowery"! 6 czerwca ruszy z Torunia pierwszy rajd [TERMINY, TRASY]

2020-06-03 14:27 Magdalena Witt-Ratowska
Rusza akcja Kujawsko-Pomorskie na rowery
Autor: Magdalena Witt-Ratowska Rusza akcja "Kujawsko-Pomorskie na rowery"

Rowery cieszą się teraz popularnością jak nigdy. Podczas pandemii koronawirusa stały się dla wielu niezastąpione do aktywnego wypoczynku, a ścieżki są pełne rowerzystów. Dlatego warto skorzystać z kampanii "Kujawsko-Pomorskie na rowery". Tegoroczna edycja będzie jednak inna. Już nie wycieczka na kilkaset osób, a indywidualna.

Każdy zarejestrowany uczestnik sam wybiera dzień, w którym pokona zaproponowaną trasę. Trzeba wcześniej odebrać numer startowy, elektroniczną mapę i udokumentować przejazd zdjęciami. To świetna okazja na poznawanie uroków własnego regionu.

Pierwszy rajd odbędzie się w Toruniu (6 czerwca). Kolejne w Żninie, Lipnie, Brodnicy i Bydgoszczy. Organizatorem akcji jest Urząd Marszałkowski.
Co trzeba zrobić, aby wziąć udział? Oczywiście, posiadać własny sprzęt. I najpierw zarejestrować się TUTAJ. Potem odebrać numer startowy, mapę z opisem trasy i wskazaniem miejsc, które muszą być uwiecznione na zdjęciach. Posłużą za dokumentację trasy. Po przejechaniu rajdu wystarczy zalogować się na platformie internetowej, która będzie aktywna od 6 czerwca i wstawić zdjęcia. Na pierwsze 400 osób czekają pamiątkowe koszulki.

Numery startowe będą wydawane:

  • 6 i 7 czerwca od 10.00 do 12.00 na Przystani AZS w Toruniu,
  • w pozostałe dni (od poniedziałku do piątku) w siedzibie Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, przy ulicy Kopernika 4.
Rajdy rozpoczną się 6 czerwca i potrwają do 16 sierpnia w cyklach dwutygodniowych w następujących miastach województwa:
  • Toruniu (6 – 21 czerwca)
  • Żninie (20 czerwca – 5 lipca)
  • Lipnie (4 lipca – 19 lipca)
  • Brodnicy (18 lipca – 2 sierpnia)
  • Bydgoszczy (1 – 16 sierpnia).
Do wyboru są dwie trasy: rodzinna (ok. 20 km) oraz standardowa (ok.30 km). Aby zwiększyć bezpieczeństwo uczestników rajdu, każda z nich przebiega głównie ścieżkami rowerowymi, mało uczęszczanymi drogami i traktami leśnymi.
W Toruniu start i meta będą na Bulwarze Filadelfijskim na wysokości "Katarzynki". 
Szczegóły rajdu i trasy miłośnicy dwóch kółek znajdą TU i TU. Od 2015 roku w akcji wzięło udział 10 tysięcy osób. 
Robot, który może pomóc personelowi medycznemu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.