Ostrzał Bahmutu

i

Autor: Flickr/zdjęcie poglądowe Grupa dziennikarzy-korespondentów dostała się pod ogień artyleryjski!

Korespondenci wojenni w Bachmucie. Rosjanie otworzyli ogień! Zobacz wideo

2023-02-15 8:36

W mieście Bachmut na froncie wschodnim na Ukrainie codziennie trwa rosyjski ostrzał. Nieudane ataki Rosjan powodują, że wzmagają się bombardowania pozostałości miasta, gdzie nadal ukrywają się cywile. Do miasta przybywają też zagraniczni dziennikarze. Jedna z grup korespondentów wojennych dostała się pod ogień rosyjski. Mamy wideo.

12 lutego 2023 roku grupa dziennikarzy niemieckich z redakcji "Bild-a" dostała się pod ostrzał rosyjski na linii frontu w Bachmucie. Korespondenci relacjonowali przebieg wydarzeń wojennych, opowiadali o sytuacji ludności cywilnej w mieście frontowym, która nadal pozostaje w zrujnowanej miejscowości. Dziennikarze w relacji zwracali uwagę na to, że w każdej chwili mogą zginąć nie tylko ukraińscy żołnierze, ale też ukryte w piwnicach matki z dziećmi.

W czasie przeprowadzania jednego z wywiadów grupa korespondentów - wyraźnie oznaczona jako "PRESS", czyli prasa, dostała się pod ogień Rosjan. Agresorzy rosyjscy ostrzelali ich z wyrzutni granatników. Jak się okazało, pociski eksplodowały ok. 200 metrów od grupy dziennikarzy, co w zasadzie było śmiertelnym zagrożeniem. W tej odległości pozostawali w zasięgu odłamków.

Jedna z dziennikarek twierdziła, że już w przeszłości została ostrzelana przez Rosjan. Według jej przekazu rosyjscy żołnierze nie przestrzegali żadnych zasad wojennych m.in. niestrzelania do reporterów.

Zobaczcie wideo z ostrzału dziennikarzy!