Konsultacje

i

Autor: Pixabay Konsultacje społeczne w Toruniu

Konsultacje społeczne w Toruniu w sprawie rewitalizacji miasta. Sprawdźcie terminy!

2023-02-01 10:18

W Toruniu od 7 lutego do 10 marca 2023 roku odbywać się będą konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały Rady Miasta Torunia w kwestii wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji na terenie miasta. Jest to niezbędne ze względu na potrzeby przygotowania i realizacji Gminnego Programu Rewitalizacji pn. „Program Rewitalizacji Torunia do roku 2027”.

Konsultacje społeczne odbywać się będą w dniach od 7 lutego do 10 marca 2023 roku. Dzięki serii konsultacji będzie można określić obszar zdegradowany i obszar do rewitalizacji. To będzie pierwszy krok do dalszych prac nad Gminnym Programem Rewitalizacji pn. „Program Rewitalizacji Torunia do roku 2027”. Celem programu jest rewitalizacja i poprawa warunków życia na obszarach znajdujących się w złym stanie (zrujnowane kamienice, zły stan ulic itp.). Skuteczność odnowy będzie najlepsza tylko po rozmowach z samymi mieszkańcami, którzy znają swoje miasto najlepiej.

Konsultacje społeczne odbędą się w następujących formach:

Otwarte spotkanie informacyjne:

  • Termin: 15 lutego 2023 r.
  • Miejsce: Centrum Sztuki Współczesnej, ul. Wały gen. Sikorskiego 13 w Toruniu,
  • Godzina: 17:30-19:00.
  • Aby wziąć udział w spotkaniu, wystarczy wysłać zgłoszenie za pomocą poczty e-mail na adres: konsultacje@um.torun.pl. Zgłoszenia przyjmujemy do 14 lutego 2023 r., do godziny 15:00.

Zbieranie uwag ustnych:

  • Termin: 7 lutego-10 marca 2023 r.
  • Miejsce: Biuro Toruńskiego Centrum Miasta Urzędu Miasta Torunia, ul. Wały gen. Sikorskiego 8 w Toruniu, w godzinach pracy Biura tj. od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30.

Zbieranie uwag w postaci papierowej (korespondencyjnie) lub poprzez pocztę elektroniczną, na formularzach konsultacyjnych kierowanych osobiście lub pocztą tradycyjną do Biura Toruńskiego Centrum Miasta Urzędu Miasta Torunia na adres: ul. Wały gen. Sikorskiego 8, 87-100 Toruń lub elektronicznie na adres: konsultacje@um.torun.pl.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE