Koniec z darmowym parkowaniem na terenie szpitala na Bielanach w Toruniu!

2020-02-10 10:45
Wielopoziomowy parking szpitala na Bielanach
Autor: Łukasz Piecyk dla Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu Wielopoziomowy parking szpitala na Bielanach

Za pozostawienie samochodu trzeba od dziś płacić. Chodzi o czteropoziomowy parking, z którego od ponad dwóch lat mogli bezpłatnie korzystać pracownicy szpitala i odwiedzający. Nie jest to jednak niespodzianka, bo wprowadzenie opłat "za jakiś czas" zapowiadano już na etapie budowy parkingu. I czas ten właśnie nadszedł.

Dobra wiadomość - pierwsze pół godziny jest bezpłatne. Może to wystarczy, by przywieźć lub odebrać pacjenta, zarejestrować się, odebrać dokumenty. Za pierwszą godzinę parkowania trzeba zapłacić 3 złote, za drugą 3,50 i z każdą kolejną ta stawka wzrasta. Przy bramach i szlabanach są automaty z kasami parkingowymi. Przy wjeździe należy pobrać bilet, przy wyjeździe - zapłacić. Pacjentów można będzie też dalej podwozić pod wejścia do szpitala. 

Parking ma 423 miejsca. Na parterze sto zarezerwowano dla kierownictwa szpitala, pozostałe poziomy dla pracowników, odwiedzających i pacjentów. Kadra lecznicy nie parkuje bezpłatnie, może skorzystać z miesięcznego abonamentu.
Wielopoziomowy parking był pierwszym budynkiem, który oddano do użytku w ramach rozbudowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Parkowanie ułatwia informacja z ilością wolnych miejsc. Na dole są też stojaki dla rowerów.
Po zakończeniu rozbudowy szpitala będzie w sumie 550 miejsc parkingowych, jeszcze przy ulicy Osiedlowej i budynku dla oddziałów psychiatrycznych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE