Koniec remontu. Policjanci wracają do komisariatu Toruń Rubinkowo [AUDIO, ZDJĘCIA]

2021-01-09 11:43

Po niemal dwóch latach przerwy, policjanci wrócą do pracy w odnowionym komisariacie przy ul.Dziewulskiego na Rubinkowie. Budynek przeszedł kompleksowy remont, który kosztował prawie 20 milionów złotych wraz z dokumentacją.

"Czwórka", bo tak popularnie nazywano Komisariat IV Policji Toruń-Rubinkowo, powstała w latach 80. i praktycznie od tamtej pory nie zrobiono tu żadnego większego remontu. Jedynie prace doraźne i termomodernizacyjne. To był ostatni dzwonek, bo obiekt nie spełniał już żadnych standardów, a warunki pracy były po prostu złe.

Koszt przebudowy to blisko 20 milionów złotych, w tym 2 miliony sama dokumentacja. Pieniądze pochodziły z Funduszu Remontów Budżetowych Policji. Prace ruszyły w kwietniu 2019 roku. Policjanci przenieśli się do siedziby tymczasowej przy ul.Kociewskiej 22. Tam też musieli jeździć interesanci, by załatwić sprawę.

Na "czwórce" pracuje też toruńska drogówka, prewencja i technicy kryminalistyki. Na tyłach budynku znajduje się PdOZ, czyli policyjne pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Teraz wyremontowane. Przez niemal dwa lata zatrzymani musieli być przewożeni do izb we Włocławku i Aleksandrowie Kujawskim.

Kapitalny remont obejmował wymianę całej instalacji, stolarki okiennej, drzwiowej, przebudowę pomieszczeń w środku, odnowiono siłownię, zmienił się teren wokół komisariatu, są nowe garaże - wylicza insp. Maciej Lewandowski, Komendant Miejski Policji w Toruniu.

Posłuchaj, co zmieniło się w komisariacie na toruńskim Rubinkowie:

Komisariat na Rubinkowie powinien wznowić pracę w przyszłym tygodniu. Oficjalne rozpoczęcie zaplanowano na 11 stycznia.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Kujawsko-pomorska policja ma nowe radiowozy