Koncerty, zwiedzanie, spektakle i... szydełkowanie. W tym tygodniu nie będziemy się nudzić

2020-08-10 11:41 Paweł Jankowski
Krzywa Wieża w Toruniu
Autor: Paweł Jankowski Krzywa Wieża w Toruniu

Imprezy w Dworze Artusa, na Jordankach, Festiwal Wisły, otwarcie plaży na lewobrzeżu, zwiedzanie Muzeum Twierdzy Toruń - będzie się działo w Toruniu. Każdy torunianin i turysta znajdzie coś dla siebie. Polecamy Wam kilka wydarzeń kulturalnych, w których możecie brać udział.

Miłośników magii i czarów Dom Artusa zaprasza w tym tygodniu (10-14.08) do Hogwartu. Artus 9 ¾ to półkolonie w szkole magii, sztuczek i czarodziejstwa inspirowane światem Harrego Pottera.

We wtorek (11.08) będzie można zwiedzić Dwór Artusa. Pod okiem przewodnika zajrzymy do reprezentacyjnych sal (na co dzień niedostępnych gościom), wysłuchamy burzliwej historii miejsca i budynku, a także poznamy wiele nieznanych szerzej ciekawostek i legend.

Miłośniczki i miłośników szydełkowania (kto powiedział, że dziergać mogą tylko panie?) w ramach cyklu Wędrująca ławeczka zapraszamy we środę (12.08) o godzinie 17:00 na Rynek Staromiejski koło Poczty. Przygotujemy wybrane elementy garderoby dla żabek z fontanny Flisaka. Płaszczyki będą wykonane z kolorowej włóczki i eksponowane na rzeźbach.

Ruszają spektakle improwizowane w Dworze Artusa. W piątek (14.08) Kolektyw TERAZ zaprasza na gry impro. Z czym to się wiąże? To krótkie, improwizowane etiudy teatralne grane do inspiracji zaczerpniętej od publiczności. Będzie szybko, żywiołowo i z humorem!

Kino Letnie w Toruniu za Jordankami zaprasza w piątek (14.08) na dwa filmowe pokazy – jeden po drugim! O 21:30 film nagrodzony 6 Oscarami - „La La Land” w reżyserii Damiena Chazelle’a. Pokaz poprzedzi o 20:30 seans cyklu „Toruń w moich filmach” autorstwa Ryszarda Kruka!

Miłośnicy kina wybiorą się pewnie dzień później (15.08) na Jordanki na koncert Polska muzyka filmowa w ramach Festiwalu Nova Muzyka i Architektura. W programie: Suita polskiej muzyki filmowej (m.in.: Pianista, Pan Tadeusz, Faraon, Ogniem i mieczem, Chłopi, Noce i dnie, Bandyta) i Suita tematów filmowych Jerzego Dudusia Matuszkiewicza.

Festiwal Wisły rozpoczyna się w piątek i potrwa przez cały weekend. W tym roku festiwal rozpocznie się w Bobrownikach, niewielkiej wsi na prawym brzegu Wisły, poniżej Włocławka. W drugim dniu Festiwalu (15.08) impreza przeniesie się do Torunia. Poza łodziami festiwalowymi z Bobrownik ruszą Regaty Długodystansowe na Wiśle. Będzie Jarmark Nadwiślańskie Smaki i stoiska edukacyjne oraz rękodzieło wzdłuż Bulwaru Filadelfijskiego aż do Przystani Toruń i portu AZS. Na Rynku Staromiejskim zobaczymy „Frycowe”, czyli spektaklu przywracający dawne tradycje. Po raz pierwszy atrakcje na Festiwalu przygotowały muzea. Będzie też można zwiedzić zabytkową Barkę Lemara. Imprezę zakończy koncert.

W sobotę (15.08) otwarta zostanie plaża na Kępie Bazarowej, na wysokości Zamku Dybowskiego, która była niegdyś jedną z atrakcji Torunia. Skażenie chemiczne Wisły sprawiło, że o plaży zapomniano. Dziś, gdy Wisła znowu ma wody czyste, czas tam wrócić. Uroczyste otwarcie toruńskiej plaży ożywi to miejsce - planowane są gry, zabawy, muzyka, bufet, napoje, siatkówka, joga, pokazy…

Po raz pierwszy będzie można w sobotę [15.08] zwiedzić Muzeum Twierdzy Toruń. W godzinach 10.00 – 15.00 możliwe będzie zwiedzanie obiektu oraz obejrzenie wybranych pomieszczeń z zewnątrz.

Wakacje w Toruniu można spędzić w Piernikowym Miasteczku

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.