Koci baby boom w toruńskim schronisku - przyda się każda pomoc

2020-06-30 20:56
Koci baby boom w toruńskim schronisku - przyda się każda pomoc
Autor: Marta Łazarska

Nie ma dnia, by w naszym schronisku nie pojawił się kot, a nawet kilka - piszą na swoim profilu na Facebooku pracownicy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu. Potrzebna jest pomoc - przyda się karma, zabawki, a także żwirek.

Tylko w ciągu ostatniego tygodnia do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu trafiło 34 kociąt. W tej liczbie pracownicy placówki nie zawarli tych, które zostały odebrane przed właścicieli. Część zwierzaków znalazła domy tymczasowe, jednak cały czas potrzebna jest pomoc.

Co przyda się w toruńskim schronisku?

Toruńskie schronisko stworzyło listę pilnych potrzeb. Wśród nich znajdziemy m.in. mokrą karmę, która dostosowana jest do kotów młodszych oraz dorosłych, żwirek, zabawki czy startery. Przyda się również w postaci tymczasowego domu dla kociaka. Szczegóły dotyczące adopcji znajdziecie bezpośrednio pod numerem 56 622 48 87.

Przypomnijmy, że od połowy czerwca powróciła możliwość odwiedzania przez wolontariuszy toruńskiego schroniska. Ci, którzy wspomagali placówkę jeszcze przed epidemią koronawirusa, mogą pomóc w drobnych pracach przy zwierzakach. Osoby, które odbyły szkolenie dla spacerowiczów mogą znów wyprowadzać czworonogi na długie spacery. Te dostępne są od poniedziałku do piątku w godz. 13:00-17:00.

Jak uchronić przed kleszczami siebie i swojego psa?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.