Już niemal 1600 razy skorzystaliśmy w Toruniu z Moje Auto SMS. Co możemy załatwić dzięki systemowi?

2021-09-10 18:21
Już niemal 1600 razy skorzystaliśmy w Toruniu z Moje Auto SMS. Co możemy załatwić dzięki aplikacji?
Autor: pixabay.com

Od sierpnia torunianie mogą załatwiać część swoich spraw dzięki systemowi Moje Auto SMS. Niezbędne formalności można zrealizować szybciej i dużo sprawniej. Na czym polega i co w nim możemy załatwić?

Moje Auto SMS to system, który stworzono specjalnie dla Wydziału Obsługi Mieszkańców w Toruniu. Dzięki niemu możemy załatwić sprawy urzędowe związane z naszym samochodem, tj. rejestracja pojazdu, wymiana dowodu rejestracyjnego, jego ponowne wydanie lub zmianę danych czy wydanie duplikatu karty pojazdu.

Korzystanie z systemu jest bardzo proste. Wystarczy, że wyślemy SMSa na numer 799 448 018, w treści wpisując numer rejestracyjny naszego samochodu lub numer VIN w przypadku zagranicznego pojazdu. W ciągu kilku dni oddzwoni do nas urzędnik,

Polecany artykuł:

System cieszy się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców Torunia. Od 5 sierpnia, od kiedy został uruchomiony, wpłynęło 1591 wiadomości SMS.

W ramach zgłoszeń umówiliśmy 1259 wizyt z zakresu rejestracji pojazdów. Najwięcej zgłoszeń wpływa w poniedziałki oraz wtorki. Pierwszy miesiąc funkcjonowania systemu oceniam bardzo pozytywnie, taką informację zwrotną otrzymujemy również od wielu mieszkańców. Podkreślają oni fakt, że nie trzeba wykonywać wielu połączeń w celu dodzwonienia się do wydziału, teraz to pracownicy wydziału dzwoni do mieszkańca. Odwrócenie kanału komunikacyjnego okazało się skuteczne – mówi Katarzyna Błądek-Mikołajczyk, dyrektorka Wydziału Obsługi Mieszkańców.