Jeździł z zakazem, czeka go kara. Policyjny pościg ulicami Torunia

2021-04-19 12:44
Radiowóz toruńskiej policji
Autor: M.Witt-Ratowska Radiowóz toruńskiej policji

31-letni mieszkaniec Torunia, mimo odebranych uprawnień, jechał samochodem, w dodatku zwrócił na siebie uwagę policyjnego patrolu. Dlatego w sobotnie (17 kwietnia) wczesne popołudnie niektórzy przechodnie i kierowcy byli świadkami policyjnego pościgu ulicami miasta. Ostatni etap ucieczki był już pieszy.

Mężczyzna ściągnął uwagę mundurowych tym, że fiatem zawracał w niedozwolonym miejscu, przejeżdżając przez tory tramwajowe na ulicy Warszawskiej. Policjanci chcieli go skontrolować. Kierowca nawet na moment się zatrzymał, ale gdy do auta podszedł funkcjonariusz - po prostu gwałtownie odjechał. Zaczął się pościg ulicami Torunia.

O ucieczce zostali powiadomieni wszyscy policjanci w okolicy. Kierowca kontynuował jazdę do ul. Bażyńskich, gdzie kolejny patrol dołączył do pościgu. W pewnym memencie samochód zjechał na parking przed marketem spożywczym, a kierowca zaczął uciekać pieszo. Na nic się to jednak zdało, bo już po chwili wpadł w ręce mundurowych. Szybko wyszło na jaw co było powodem ucieczki. 31-latek miał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów

- informuje asp. Wojciech Chrostowski z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Mężczyzna usłyszy zarzuty niestosowania się do wyroku sądu oraz ucieczki przed policją, za co grozi mu do 5 lat więzienia.

Policyjni wodniacy z Torunia rozpoczęli sezon! Pokazali imponujący sprzęt