Jeszcze w maju będzie można popływać w AQUA TORUŃ

2021-05-05 20:41 Magdalena Witt-Ratowska
Aqua Toruń
Autor: Sławomir Kowalski/UMT Aqua Toruń

Nowy kompleks basenów przy ulicy Bażyńskich stoi gotowy niemal od pół roku. Tylko gości brak. Pandemia opóźniła otwarcie o kilka miesięcy. Zarówno sami torunianie, jak i włodarze miasta oraz zarządcy obiektu śledzili informacje o reżimie sanitarnym, lockdownach i możliwościach uruchomienia basenów. Ma to nastąpić jeszcze w maju.

Co prawda, chodzi o samą końcówkę, bo termin zaplanowano na 29 maja. Wspominał już o tym na konferencji prasowej, tuż przed majówką, prezydent Torunia Michał Zaleski.

Nie wiem, czy to jakiś pech czy przeznaczenie, ale musieliśmy przez pół roku czekać na moment otwarcia parku wodnego, który mamy już w tej chwili gotowy. Jest pięknie wyposażony, atrakcyjnie urządzony. Kropkę nad i oczywiście postawimy w momencie, kiedy teksty rozporządzeń będą już wiadome.

Otwarcie potwierdza na swojej stronie AQUA TORUŃ, ale z zastrzeżeniem "jeśli tylko sytuacja epidemiczna nie ulegnie zmianie".

Zgodnie z założeniami majowego planu luzowania ograniczeń, przedstawionego przez rząd, właśnie 29 maja otworzą się kolejne obiekty sportowe i będzie możliwe:

  • uprawianie sportu na krytych obiektach sportowych i basenach – obiekty dostępne dla wszystkich, maksymalne obłożenie do 50 procent (z widownią)
  • uprawianie sportu w siłowniach, w klubach fitness, solaria, limit jedna osoba na 15 m kwadratowych, działalność w ścisłym reżimie sanitarnym

W kompleksie, który powstał w miejscu dawnego basenu "elanowskiego" przy ulicy Bażyńskich, znajdują się baseny sportowy, rekreacyjne (m.in. do nauki pływania, brodzik), zewnętrzny oraz zjeżdżalnie. Do tego strefa fitness, spa, sale do squasha. Wokół obiektu powstał tor dla rolkarzy, siłownia plenerowa, place zabaw (w tym wodny), miejsca do wypoczynku, wybieg dla psów, parking na 80 samochodów.

Poniżej mały krok w przeszłość i zdjęcia dawnego basenu "elanowskiego" przed wyburzeniem. 

SP23 w Toruniu otwiera klasę sportową