Jest zimno! Takich mrozów nie było już dawno. Kiedy będzie cieplej?

2021-01-17 11:00 Mariusz Luda
Jest zimno. Nawet bardzo zimno!
Autor: Mariusz Luda W nocy na termometrach nawet -20 stopni Celsjusza!

Temperatury za oknami w Toruniu sięgają dwucyfrowych wartości na minusie. Duży mróz, może jeszcze nie arktyczny, ale powoli już siarczysty - występuje głównie nocą, ale i za dnia też będzie jeszcze powyżej 10 stopni na minusie. Od najbliższego wtorku będzie jednak cieplej.

Tak mroźnej zimy nie było już dawno. Nie dziwi więc, że wszyscy, którzy lubią mroźną i śnieżną zimę mogą być podekscytowani. Dwucyfrowy mróz za oknami nocą, ale też i za dnia, a zwłaszcza w drugiej połowie stycznia oraz na przełomie stycznia i lutego - nie powinien nikogo dziwić. Niemniej jednak, już dawno nawet o tej porze roku nie było w Toruniu mrozów sięgających blisko 20 stopni Celsjusza. Ostatnia taka zima wydarzyła się 5-6 lat temu.

Jeszcze dziś, w niedzielę na termometrach w ciągu dnia będzie 12 stopni mrozu. W nocy temperatura spadnie do minus 18-19, a w poniedziałkowy poranek (18.01) zobaczyć powinniśmy na termometrach około 10 stopni poniżej zera. Będzie zatem cieplej. W nocy z poniedziałku na wtorek już tylko minus 8, a we wtorek w ciągu dnia w okolicach zera na toruńskich termometrach. Dodatnie temperatury w ciągu dnia utrzymają się już do końca tygodnia. Będą to 2-3 stopnie na plusie. Delikatny mróz w nocy dopiero od soboty (23.01) i z soboty na niedzielę (23/24.01).

Wraz z ociepleniem znów w Toruniu może sypnąć śniegiem. Częste i intensywne opady są zapowiadane w nocy z poniedziałku na wtorek oraz we wtorek w ciągu dnia. We środę wraz ze śniegiem może padać deszcz. Więcej o prognozie pogody dla Torunia poczytacie na stronach synoptyka, Rafała Maszewskiego.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Ogród Zoobotaniczny w Toruniu zaprasza na spacery przez cały tydzień